Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Teljesen ki vagyok akadva...

Teljesen ki vagyok akadva Szerintetek ez normális vagy én dramatizálom túl?

Figyelt kérdés

Van egy 6 hónapos kisfiam, aki meg fázott, és sajnos vidéken lakom, és csak busszal tudtam át menni a gyerekorvoshoz( hozzáteszem eddig páeom szokott minket vinni oltásra, gyerekorvoshóz ha lenne valami) na és az a helyzez hogy a buszsofőr annyit mondott hogy ez lesz ez eslő és az utólsó hogy babakocsival fogok közlekedni a buszon

" mert el állom a menekülő kiutat"

És ezért őket állítolag megbüntetik!

Na de most kérdem én hogy kenguruba vigyem?

10 kg baba!!

Hogyan?

Mert azt mondta nekem hogy vsgy babahordozóba hozzam fel legközelebb a buszra vahy kenguruba!

Szerintetek mit csináljak?


2019. szept. 19. 12:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
58%
Bunkó volt a buszvezető, nem mind olyan.
2019. szept. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Helyközi buszokon (a magyon régi Ikarusokat leszámítva) szokott lenni a középső ajtónál többcélú tér, ahol a babakocsi is elfér. Távolsági buszokon nincs hely neki, ott a csomagtérbe szokták berakni, ha összecsukható, ha nem, akkor tényleg nem fér fel sehogy.

A Volánbusz oldalán a következőt írják:

"Társaságunk számára kiemelten fontos, hogy a babakocsival közlekedők számára is biztosítsa a kulturált és akadálymentes utazást. Ezért egyre több útvonalon közlekedtetünk alacsonypadlós járművet, melyek középső ajtajánál akadálymentesen szállhatnak fel utasaink babakocsival is. Az utazás megtervezésének könnyítésére egyes járatainkon kizárólag ilyen autóbuszokat közlekedtetünk. Ezek menetrendjéről szórólapokon is tájékoztatjuk utasainkat.

A régi típusú autóbuszok szűkös folyosói, valamint a járatok telitettségének változékonysága miatt kérjük az összecsukott babakocsit az autóbusz csomagtartójába helyeztesse el a gépjárművezetővel." - [link]

2019. szept. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

el kell olvasni a busztársaság utas-szabályzatát. Abban gyönyörűen leírják, mit lehet, és mit nem.


Az a baj, hogy kisgyerekkel elég nehéz érdeket érvényesíteni, rendőrt hívni, stb..meg kell keresni a busztársaság elérhetőségét, kit is lehet hívni ha a paraszt sofőr makog valami nem tetszőt..addig akár rendőrt is lehetne hívni..de gyanítom ott velük nem mész semmire. A férjed nem tudná barátságos oktatásban részesíteni a bunkóját?


szóval először is busztársaság..


(ilyen helyesírási hibákkal ne írj, inkább telefonálj)

2019. szept. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,

De hát akkor is, na meg a vénasszonyok, tisztelet a kivételnek, neki állnak háborogni hogy a gyermekem sírt mert picit lázas volt, aztán azon voltam kiakadva hogy ne sírjon az a " szerencsétlen gyerek"

" mert nem tudják elviselni hogy bömböl a gyerek zavarja a fülüket, ők már nem bírják az erős zajt" 😂 na mindegy!

2019. szept. 19. 13:26
 5/19 A kérdező kommentje:

13:23

Sajnos a billentyűzetem össze keveri néha a mondatokat.....

Sajnálom ha nem úgy írja ahogy én akarom 🤔

2019. szept. 19. 13:28
 6/19 anonim ***** válasza:
66%

Nem, nem te dramatizálod túl. Abban az országban, ahol a politika deklarált célja a születésszám növelése, valóban nem egyszerű csak úgy bármelyik buszra felszállni babakocsival és bizony sokan nem csak a migránsokkal nem akarnak együtt élni, de már egy egyszerű kisbaba is àtlèpi nem túl magas toleranciaszintjüket. És ezen bizony inkább az segítene, ha az embereket gyűlölködés helyett egymás tiszteletére és a különbözőségét tolerálàsára nevelné a kormányzat.


Az tèny, hogy a menekülőutak biztosítása fontos, de ezt sokféleképpen lehet kommunikálni és az “ez volt az utolsó alkalom..” kezdetű mondatnál szinte csak jobbat választhatott volna ez a szerencsétlen buszsofőr.

2019. szept. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
Hogy lehet egy 6 hónapos baba 10kg?!?!
2019. szept. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
babakocsit a csomagtartóba, gyereket meg felviszed a buszra. így szabályos és biztonságos.
2019. szept. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Hát úgy hogy 4,5 kg született!
2019. szept. 19. 20:11
 10/19 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Tegnap délután voltunk bent a Volán köztársaságnál érdeklődni,

Hát annyit mondtak hogy őket köti a szerződés hogy a babakocsit nem lehet az Ajtóba helyezni,

Állítólag van egy olyan hely ahova a babakocsit lehet " rögzíteni"

De ha pojt nem olyan buszt fogok ki, akkor kérjem meg a buszsofört hogy hajtsa össze nekem a babakocsity vagy fogja meg a fiamat míg én hajtom össze.....

De ha nem segít vagy ooyan tuskó akkor fogjam a fiam és én hajtsam össze a babakocsit, és ha végeztem akkor szóljak neki hogy rakja be nekem a csomagtartóba. Ennyi sajnos

2019. szept. 20. 04:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!