Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha nincs közteres az ellenőrre...

Ha nincs közteres az ellenőrrel akkor: Nem vagyok köteles oda adni az iratomat? Ellenőr nem tartóztathat fel? Rendőrt nem vagyok köteles megvárni?

Figyelt kérdés

2019. szept. 25. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
Nem vagy köteles odaadni, de jelezhet a járművezetőnek, hogy ne nyisson ajtót és hívjon rendőrt. Ezzel száz embert is szivathatsz. Inkább add oda.
2019. szept. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 qkker1 ***** válasza:
44%

"Nem vagy köteles odaadni, de jelezhet a járművezetőnek, hogy ne nyisson ajtót és hívjon rendőrt."


Ezzel az ellenőr qrvára megszívatja magát! A kérdező szabálysértésével szemben, ő már bűncselekményt követ el /jobb ügyvéddel még a túszejtés is megállna/.

2019. szept. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
Fizikai erővel nem tartóztathat fel, de bármilyen más módon visszatarthat. Elvégre egy lopást akadályoz meg. Azt hogy meglopd a céget. Semmiben sem különbözik attól, mintha a rendőrök kiérkezéséig bezárom a fáskamrába a betörőt, aki természetesen ott szerezte a külsérelmi nyomokat, amikor rálépett a gereblyére...
2019. szept. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
37%

Általában vannak, kivétel a metró.


Ha nincs, akkor pedig a szerencse dönti el, hogy elsétálhatsz-e vagy sem. Ugyanis még jogszerűtlenül lerúghatják a fél veséd, de jogszerűen megállhatnak körülötted, és ha lökdösődsz, akkor bizony már meg fogod várni a rendőröket, és szomorú buli lesz.


Vegyél jegyet vagy gyalogolj.

2019. szept. 26. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
"Általában vannak, kivétel a metró." ostanában elég gyakran futok össze ellenőrrel (pedig ritkán járok Budapesten, de akkor szinte mindig), és még egyszer sem találkoztam olyannal, amelyik közteressel volt. Általában 1-es, 3-as villamoson futok velük össze, néha metrón.
2019. szept. 26. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én sokat járok főleg csúcsidőben, itt is élek, általában a metrón kívül nem nagyon vannak ellenőrök a belső kerületekben (valószínűleg ez a csúcsidő miatt van), de ha vannak, akkor én közteresekkel szoktam őket látni. Mondjuk ez ilyen 24-28-as vili, 3-as vili, ott max. csapatostul lehet ellenőrizni.
2019. szept. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!