Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Tömegközlekedés

A kérdés

Bkv büntetes, mi lesz ha nem fizetem be?

Vettem kegyet villamoson de elfelejtettem lyukasztani, 16 ezer. Mi van ha nem fizetem be? Szemelyimet kertek csak el, nem a bejelentett lakcimemen lakunk mar.

2019. okt. 9. 09:32  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
30 nap múlva 32 ezerre nő a bünti. Utána átadják egy követeléskezelőnek, aki kamatokkal együtt letiltja a fizudból (itt már könnyen 6 jegyű lesz az összeg), vagy inkasszózza a számládról.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/15Időpont 2019. okt. 9. 09:38 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

A helyszinen azt mondtak meg 2 munkanapon belul 8 ezer, de a csekken 16 ezer van.

# 2/15Időpont 2019. okt. 9. 09:41 Privát üzenet
"Kamatozni" fog a büntetés. Egyik barátom is elfelejtette befizetni, több százezer forintos büntetés lett belöle, amit folyamatosan vontak le a béréből.

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/15Időpont 2019. okt. 9. 09:50 Privát üzenet
D. Brasco nevű felhasználó válasza:

Nem fizesd be.....majd ráérsz amikor rajta van már a kamatos kamat és át van adva az ügyed behajtásra.......

Ennyire hülye neg komolyan nem lehetsz hogy azt hiszed nem fognak megtalálni mert csak a személyit kérték el a lakcimkartyat nem,meg amugy sem ott laksz ami arra van irva......

A válasz 41%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 22%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/15Időpont 2019. okt. 9. 09:56 Privát üzenet
Én fordítva tudom az összeget. Helyben kifizetve 8000 forint, utólag 16 000 Ft. Csak nőni fog, és meg fognak találni. Ha a másik hely, bejelentett tartózkodási hely, akkor az adatbázisban szerepel. A BKK nem fér hozzá, de a követeléskezelő kérheti ennek a megadását, lévén hivatalos eljárás, nem Béla akar valamit tőled.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/15Időpont 2019. okt. 9. 10:40 Privát üzenet

"elfelejtettem" lyukasztani. :DDD

Levegőt nem felejtesz el venni?

Ha már egyszer voltál olyan "kemény", hogy próbáltál bliccelni, akkor legyen benned gerinc és viseld is büszkén a következmányeit.

A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/15Időpont 2019. okt. 9. 10:45 Privát üzenet

[link]

Minden le van írva.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/15Időpont 2019. okt. 9. 10:53 Privát üzenet

Üdv a 21. században! Ma màr nem kockás füzetben vezetik a pótdíjtartozásokat, hanem adatbázisokban, ahol mindig kellő időben kiköpi a rendszer, hogy hohó, itt egy rövidesen lejáró tartozás... aztán megy is rutinszerűen a követeléskezelő céghez, akiknek úgy sincs nehéz dolguk, ha nem ott laksz, ahová be vagy jelentve. Ugyanis az eljárás során könnyű megtudni, mi a bankszámlád, milyen ingatlan vagy autó van a neveden, stb. és szépen utolérnek.

Persze élhetsz teljes elszigeteltségben, senkinek fel nem fedve kivoltodat, csak mondjuk ezzel lemondasz egy sor dologról, pl az egészségügyi ellátásról. Egyetlen kűrva 350 Ft-os jegy miatt. Reális.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/15Időpont 2019. okt. 9. 11:19 Privát üzenet
Minek adtad oda az igazolványod ? Nem vagy köteles adni

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 50%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/15Időpont 2019. okt. 9. 12:32 Privát üzenet
Valóban nem köteles együttműködni, meg ha meg is teszi, megtilthatja, hogy kezeljék az adatait. Na erre jött rendeletmódosítás, hogy közteres igazoltathatja, és az adatokat át lehet adni a BKK-nak. És a közteres kényszerítő eszközt is alkalmazhat. Ha meg azzal jön, hogy nincs nála semmi papír, akkor még azért is megbírságolják.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/15Időpont 2019. okt. 9. 12:58 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha a régi lakcímemet írta le az ellenőr, akkor megúsztam?
Megbüntettek a buszon, mi van ha nem fizetem be?
Tegnap megbüntettek Grac-ban, mert nem vettem buszjegyet. Szerintetek ha nem fizetem be, el tudnak jutni hozzám Magyarországra, és ha igen, mi bajom lehet belőle?
Mennyire problémás ha nem fizetem ki a érvénytelen diák bérleti büntetést?
Megbüntettek a BKV-n, de költözés miatt a személyimen még az előző lakcímem van rajta, azt az adatot vitték be. Mi történik, ha nem fizetem be a csekket?
Milyen következménnyel jár, ha nem fizetem be a 16ezres BKK csekket? A bérletem érvényes, a diákigazolványom járt le.

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések a Tömegközlekedés rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!