Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Bkv büntetes, mi lesz ha nem...

Bkv büntetes, mi lesz ha nem fizetem be?

Figyelt kérdés
Vettem kegyet villamoson de elfelejtettem lyukasztani, 16 ezer. Mi van ha nem fizetem be? Szemelyimet kertek csak el, nem a bejelentett lakcimemen lakunk mar.
2019. okt. 9. 09:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
30 nap múlva 32 ezerre nő a bünti. Utána átadják egy követeléskezelőnek, aki kamatokkal együtt letiltja a fizudból (itt már könnyen 6 jegyű lesz az összeg), vagy inkasszózza a számládról.
2019. okt. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A helyszinen azt mondtak meg 2 munkanapon belul 8 ezer, de a csekken 16 ezer van.
2019. okt. 9. 09:41
 3/15 anonim válasza:
"Kamatozni" fog a büntetés. Egyik barátom is elfelejtette befizetni, több százezer forintos büntetés lett belöle, amit folyamatosan vontak le a béréből.
2019. okt. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 D. Brasco ***** válasza:
40%

Nem fizesd be.....majd ráérsz amikor rajta van már a kamatos kamat és át van adva az ügyed behajtásra.......

Ennyire hülye neg komolyan nem lehetsz hogy azt hiszed nem fognak megtalálni mert csak a személyit kérték el a lakcimkartyat nem,meg amugy sem ott laksz ami arra van irva......

2019. okt. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én fordítva tudom az összeget. Helyben kifizetve 8000 forint, utólag 16 000 Ft. Csak nőni fog, és meg fognak találni. Ha a másik hely, bejelentett tartózkodási hely, akkor az adatbázisban szerepel. A BKK nem fér hozzá, de a követeléskezelő kérheti ennek a megadását, lévén hivatalos eljárás, nem Béla akar valamit tőled.
2019. okt. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"elfelejtettem" lyukasztani. :DDD

Levegőt nem felejtesz el venni?

Ha már egyszer voltál olyan "kemény", hogy próbáltál bliccelni, akkor legyen benned gerinc és viseld is büszkén a következmányeit.

2019. okt. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Minden le van írva.

2019. okt. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Üdv a 21. században! Ma màr nem kockás füzetben vezetik a pótdíjtartozásokat, hanem adatbázisokban, ahol mindig kellő időben kiköpi a rendszer, hogy hohó, itt egy rövidesen lejáró tartozás... aztán megy is rutinszerűen a követeléskezelő céghez, akiknek úgy sincs nehéz dolguk, ha nem ott laksz, ahová be vagy jelentve. Ugyanis az eljárás során könnyű megtudni, mi a bankszámlád, milyen ingatlan vagy autó van a neveden, stb. és szépen utolérnek.


Persze élhetsz teljes elszigeteltségben, senkinek fel nem fedve kivoltodat, csak mondjuk ezzel lemondasz egy sor dologról, pl az egészségügyi ellátásról. Egyetlen kűrva 350 Ft-os jegy miatt. Reális.

2019. okt. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Minek adtad oda az igazolványod ? Nem vagy köteles adni
2019. okt. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nem köteles együttműködni, meg ha meg is teszi, megtilthatja, hogy kezeljék az adatait. Na erre jött rendeletmódosítás, hogy közteres igazoltathatja, és az adatokat át lehet adni a BKK-nak. És a közteres kényszerítő eszközt is alkalmazhat. Ha meg azzal jön, hogy nincs nála semmi papír, akkor még azért is megbírságolják.
2019. okt. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!