Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Gyalogos átkelőhelyen, ahol...

Gyalogos átkelőhelyen, ahol nincs lámpa ott miért a villamosnak van elsőbbsége?

Figyelt kérdés

2019. okt. 19. 21:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Átfogalmaznám a kérdést:

"Gyalogos átkelőhelyen, ahol nincs lámpa ott a villamosnak van elsőbbsége?"


Erre a válasz: nem. Ezzel pedig az eredeti kérdés értelmét vesztette.

2019. okt. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ott a villamosnak elsőbbsége a magyar KRESZ szerint. (De pl a szlovák és a cseh szabályok szerint a villamosé az elsőbbsèg.)
2019. okt. 20. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Azért így kérdeztem, mert engem villamos még nem engedett át.

A debreceni nagyállomáson ahol leszállunk a 2-es villamosról, és megyünk a nagyállomás épülete felé, ott keresztezi egymást a villamospálya a zebrával. Ott mindíg meg kell várni amíg a villamos elmegy.

Ezért tettem fel így a kérdést :)

2019. okt. 20. 07:58
 4/20 anonim ***** válasza:
53%
Kedves kérdező, tudod mit mondanak, elsőbbséget akkor van ha megadják. Egy villamosnak amúgy nehezebb is megállni.
2019. okt. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Gyalogos átkelőhelyen MINDIG, és minden járművel szemben elsőbbsége van, ha nincs forgalomirányítás. Kivéve a szirénázó járműveket.

Vannak olyan furcsa helyek, ahol az úttest mellett futó villamospályán már nincs zebra. Elég veszélyesnek gondolom.

Pesti vagyok, a kérdezett helyet ezért megnéztem a Google utcanézetében. Na az ott nem ilyen. A gyalogos átkelőhely a villamost is érinti. Nem lenne szabad nem megállnia. Jól látszik, hogy a sínszálak között is ott a felfestés.

Szerintem azért nem állnak meg, mert villamossal nehezebb elindulni, megállni. Lendületben van, és tojik a többire. Egészen biztosan szabálytalan, csak hát azt a sok tonnát nem vállalja egy gyalogos sem. Mondjuk egy mopedes elé sem okos kilépni, de ott van esély a túlélésre.

2019. okt. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
69%

Villamosvezető rokonom szerint baromság, hogy ilyen helyre felfestik magát a zebrát, mert nagyon nehéz megállni, csúszik (igen, falevélen is), a fizikai törvények miatt kis sebességről is nehéz megállni..

A közlekedés többi résztvevője pedig rendre nem számol ezzel a ténnyel.

2019. okt. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Éppenséggel, autóval is nehezebb megállni, mint gyalogosan. Még száraz úton is, havas úton meg aztán főleg.

Erre a KRESZ készítőinek az volt a válasza, hogy olyan sebességgel kell megközelíteni a gyalogátkelőt, hogy szükség esetén meg tudjon állni a jármű. Ezt villamossal is meg lehet tenni, akármennyire nem logikus.

2019. okt. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%

6-os! Senki nem kérdezte, hogy a rokonod, akárkid mit gondol. És azt sem érinti a kérdés, hogy ki mit gondol logikusnak.

A gyalogátkelőhely értelmét veszti, ha ott nincs elsőbbsége a gyalogosnak. Itt egyértelmű, jól látható táblázás és felfestés is van. Tehát az a villamosvezető, aki nem képes arra, hogy itt betartsa a szabályokat, az máshol sem lesz jobb. Ha vált a lámpája, akkor azon is átrongyol, mert nehéz megállni?

2019. okt. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

# 8


Bunkókám, a villamosvezetőknek több fogalma van róla, hogy milyen veszélyeket rejt egy gyalogátkelőhely.


"Kicsit" nehezebb fém a fémen guruló járművel megállni, mint autóval. Erről van több fogalma a villamosvezetőknek.

2019. okt. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Szegeden nekem állt már meg villamos. Csodálkoztam is...


Az meg hogy mi baromság, mi nem az, egy külön kérdés, nem egy villamosvezetőnek kell felülírnia a szabályokat, neki - a közlekedésben részt vevő többi emberrel együtt - be kell tartania a balesetek elkerülése végett.

2019. okt. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!