Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az nem nagyon gáz, hogy...

Az nem nagyon gáz, hogy "jegyet" kértem a vonaton és a nő diákot adott, a kalauz meg elkapott?

Figyelt kérdés

Nem néztem, de ő hibázott, mert nem kell kihangsúlyozni, hogy egész árú jegyet...

Meg azt csinálta a nő, hogy levette az igazolványaimat gyorsan a kövi megállóig ami 2 perc, nehogy leszálljak. Száz forintról beszélünk, nem néztem, mennyit kaptam vissza... Meg siettem, meg kellett volna néznem, hogy diák... Meg rendőrrel fenyegetőzött, ha nem adok neki iratot... Nem így akartam spórolni, mert a vonaton tényleg mindig elkérik... Ja és kérdeztem, hogy nem-e vehetnék-e tőle új jegyet, de közölte, hogy mivel van jegypénztár itt nem adhat ki, pedig 2 percre volt a megálló adhatott volna onnan is...


Ja és ugye azt sem mondta, hogy 3 napod van befizetned ezt a szart, 8000+ a jegy 50 %-a, mert különben több lesz és ezt csak jegypénztárban teheted meg, ami nagyon nincs mindenhol...

De nem is az, hanem, ha nem veszel jegyet, 2400 Ft-ra bűntetnek meg, így meg 8000 forint. 👏


Ja és azt nem tagadhatta volna meg, hogy leszálljak, ezért vette el az igazolványt. Meg akartam neten venni gyorsan, de közölte, hogy elkapott... Meg most legalább engedett vopna leszállni, jött volna fél óra múlva másik...


Tényleg nem csalni akartam.


2019. okt. 24. 16:53
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Mármint a nő a jegypénztárban és másik nő, a kalauz kapott el. Kicsit félreérthető...
2019. okt. 24. 16:54
 2/16 anonim válasza:
Érdemes lenne talán írni a MÁV-nak egy panaszlevelet, amiben részletesen (mikor,melyik vonattal, honnan, hova mentél), nyugodt hangvétellel leírod, hogy mi történt veled. Persze ezeket nem kell leírni, hogy a kalauztól és/vagy interneten akartál jegyet venni. Szerintem egyébként csak szimplán kifogtál egy bunkó kalauzt.
2019. okt. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Már kifizettem... Mert 3 napba bele kell férni..


Hát képzeljétek el bementem kifizetni, a nőnek is mondtam, hogy így jártam, de kifizetem. Erre megjelent a barátnőm, ott mondta a magáét, meg méregetet. Jókor időzítettem.


Szerintem azt simán mondhattam volna, hogy mivel rossz jegyet kaptam, akkor veszek magamnak tőle, vagy a neten, mivel tőle nem lehet és így megoldhattuk volna, nem kellett volna bírság...

2019. okt. 24. 19:11
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor most ez milyen kérdés? Mi a kérdés?

Bénáztál, tanulópénz, ennyi. Mással is megtörténik, legközelebb jobban figyelsz :)

2019. okt. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%
Te is hibáztál. Legközelebb meg kell nézni mit veszel. Ilyen alapon aki diákjegyet vesz, de nincs diákja is mondhatja, hogy rossz jegyet kapott.
2019. okt. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%
Rendkívül értelmes lehetsz az írásod alapján. Emiatt fenntartásokkal tudom csak a sztoridat kezelni. Nettó hülyeség és zagyvaság, amiket írtál.
2019. okt. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Gratulálok, ha ebből azt szűrted le, hogy buta vagyok. Mivel a vasútállomáson nem tudsz a vonaton jegyet venni, abban az 5 percben még gyorsan be kell menned a jegypénztárba azt megvásárilni. Volt, hogy emiatt késtem le, mert direkt lasan szórakozott, addigra meg elment a vonat...

Azt meg nem kell kihangsúlyozni, hogy "egész jegyet kérek", hanem csak jegyet.


Vagy abból az egyetlen egy "kövi" rövidítésből sikerült meghoznod ezt az igen építőjellegű kritikádat? Továbbá nem hiszem, hogy ne lenne érthető.


De ami a "fenntartásaidat" illeti, mert igen értelmesen akartál kioktatni a semmire, azt magasról lesz..rom.


Egyébiránt nem tudom, mi nem a hihető benne. De felettébb nagyon "értelmes" egyének ülnek ott, még a bírságot befizettem, nyolc alkalommal elhangzott tőlük a következő: "b..zd meg!".

2019. okt. 25. 14:59
 8/16 anonim ***** válasza:
70%

Mondom én, hogy értelmes vagy.:D Ez az újabb szösszeneted is ékes bizonyíték erre.:)

Egyébként, DE, ha teljes árú jegyet kérsz, azt mondani kell, a pénztáros nem gondolatolvasó. Ja és utána meg kéne nézni, mit kaptál. Hibáztál, kétszer is, jogos a pótdíj, szívesen!

2019. okt. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nem, nem kell kihangsúlyozni, egyrészt! Csak ha valamilyen kedvezményt kívánsz igénybe venni utazásod során.

Másrészt, ha valamit vásárolsz, akkor jogosan várod el, hogy azt kapd meg, amit kértél, ne mást. Szívesen!

2019. okt. 25. 15:15
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha így gondolod, nem kell csodálkozni, ha ráfizettetnek, okoskám, de nekem aztán mindegy, a saját kontódra szórakozol.
2019. okt. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!