Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kerekesszékkel a Keletiből...

Balois kérdése:

Kerekesszékkel a Keletiből Sopronba közlekedett valaki? Van tapasztalata valakinek? (Akár győri átszállás is érdekelne, ha megoldott. )

Figyelt kérdés

#vonat #Győr #MÁV #átszállás #kerekesszék #fővonal #mobil beemelő #beemelő #széles ajtó #keskeny ajtó
2019. okt. 26. 21:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Kell írni a MÁV-nak előre (azt hiszem minimum 3 vagy 7 nappal), hogy melyik IC-vel akarsz menni, és akkor biztosítanak emelőberendezést.

Vagy S10-essel Győrig, utána személyvonattal Sopronig, ha jól tudom, mindkettő Flirt-el van kiadva.

Azt mondjuk nem tudom, hogy a győri és a soproni állomások mennyire vannak akadálymentesítve.

2019. okt. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az IC-k nem akadálymentesek, IC-re való kerekesszék szállító kocsi nincsen még Sopronba. (Szombathelyre járnak egyelőre. )


Sopronből Budapestre személyvonattal, Győrben átszállva tud utazni a kerekesszékes utas. Sopron, Győr akadálymentes, Déli és Kelenföld is.

ha ragaszkodik a Keletihez, akkor M4 vagy Győrig Railjet, de azt hiszem a Railjet nem éri el a csatlakozást Győrben a sopronira, így talán a személy-személy jobb.

Az pedig alacsonypadlós flirt, akadálymentes mosdóval, kényelmes, gyors :)

Ja Győrben a vágányokat a peron végén lehet keresztezni, a bejelentés alapján kap kísérőt aki sígt a biztonságos átkelésben. A határidő 48 óra, de ha látja előre az utat, jobb hamarabb jelezni.

A szék max mérete 120*80 cm lehet, ennél nagyobb nem fér rá az emelőre.

2019. okt. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi. Ez a RailJet jó ötlet.

És akkor jól gondolom hogy a RJ-el megérkezvén győrbe - ha nagy várakozási idő mellett is - de tudom folytatni az utat egy "Győr - Sopron" személlyel. A vonat (Győr-Sopron viszonylatban) 99%-ban az alacsony padlós Flirt, de én az átszállásra gondolok.

Jól értelek, hogy a peronok közt negvan a mód kerekesszékkel közlekedni?

2019. okt. 29. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!