Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miben voltam szabályszegő?...

Miben voltam szabályszegő? Elfelejtettem, hogy hova akarok utazni mire felszálltam a távolsági buszra. A vezetőnek mondtam, hogy elfelejtettem, de azt tudom, hogy azzal a járattal kell utazom.

Figyelt kérdés

Azt mondta sofőr, hogy szálljak le.

Mondtam, hogy nem a szállok le, megveszem a jegyem a következő megállóig. (Mivel megismerem a helyet, ahol le kell szállnom.) Ha nem ott kell leszállnom, akkor megveszem további megállókig, egészen addig, amíg oda nem érek, ahová menni akarok.

A sofőr ezt visszautasította és mivel nem, voltam hajlandó leszállni, rendőrt hívott.

A rendőrök hamar odaértek és meghallgattak.

Miután elmondtam nekik is, hogy mivel nem tudom mi a neve annak a helynek, ezért mindig csak a következő megállóig váltok jegyet. Előre bocsájtottam, hogy ezt már a sofőrnek is elmondtam és hogy mindenért fizetni fogok, nem szándékom, hogy blicceljek. A rendőrök, azt mondták a sofőrnek, hogy rendben van a hozzáállásom ─ bár kissé szokatlan ─ de semmi kihágás vagy szabálytalanság nincs a hozzáállásomba. Javasolják, hogy vigyen el és fizetni fogok minden megállóban, amíg tovább utazni szándékozok.


A sofőr látszólag ráállt és így az első megállóig kifizettem a jegy árát és elindultunk.


Aztán az első megálló után meg már nem akart jegyet adni. Azt mondta elvisz oda ameddig megyek és nem kell fizetnem. Csakhogy ezt meg én nem fogadtam el és mondtam neki, hogyha nem ad jegyet, rendőrt hívok. (Ha engem az ellenőr jegy nélkül elkap a buszon azért igen súlyos büntetést kaphatok, pedig eszem ágában sem volt, fizetés nélkül igénybe venni a szolgáltatást.)

Szó-szót követett, mire nagy nehezen, a többi utas nyomására adott jegyet. Végül 7 vagy 8 megállóról volt szó...


2019. okt. 29. 08:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Zsák a foltját.
2019. okt. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Voltam hasonló helyzetben de nem voltam ilyen fillérb...ó, megvettem végig a jegyet aztán leszálltam ahol kellett. Gondolom nem egy Bp-München járat volt. Vagy megnézed térképen, streetview vagy valami.
2019. okt. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%
Kicsit túlbonyolítottad. Elég lett volna, hogyha felismered, hol kell leszállnod, egyben megveszed visszamenőleg a jegyet.
2019. okt. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%

Remélem, ötforinttosokkal fizettél minden szakaszért, mert az is szabályos. Netán húszezressel és amikor hetedszer már nem tudott váltani a sofőr, rendőrt hívtál rá.

Van még egy-két dolog amiben még reménykedek veled kapcsolatban, de azt nem írom le mert bíróság elé citálnál - teljes joggal.

2019. okt. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%

:D


Így a legdrágább. Gondolom minden megálló között mmax 5-10 kilométer lehetett, így ami kb 300 forint környékén lehetett (összesen 2000-2500 forint). Ha a célállomásig veszed fele/harmad annyiból megoldhattad volna. Ha nem tudod, hogy hol, akkor a település utolsó megállójáig veszed és leszállsz ott, ahol szeretnél, így max 200 forintot buksz, ha hamarabb leszállsz, mint a jegy érvényessége és magyarázkodni sem kell. (Városra csak emlékszel, előbb leszállásért nem büntetnek)

2019. okt. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
64%

Már nem azért de lehettél volna normálisabb,komolyan olyan sok lett volna kifizetni a végállomásig vagy mondjuk 10 megállóig a jegyet ha már olyan hülye voltál hogy azt se tudod hova akarsz menni?(bocs ha sértő volt de ez tényleg hülyeség)

Nem követtél el szabálysértést azon kívül hogy nem szálltál le amikor a buszsofőr kérte csak mindneki mást a buszon feltartóztattál..

2019. okt. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

"Miután elmondtam nekik is, hogy mivel nem tudom mi a neve annak a helynek, ezért mindig csak a következő megállóig váltok jegyet."


??? Te rendszeresen jársz valahova, aminek a nevét nem tudod/akarod megjegyezni, ezért szopatod a buszvezetőt és a többi utast? A netet miért nem arra használod, hogy utánanézz, hova jársz, miért arra, hogy kiírj egy ilyen kérdést?


Szabályszegő nem vagy, de problémáid vannak, az biztos.

2019. okt. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
77%
Hát ez jó, nem elég, hogy azt se tudod, hová mész, sznoboskodsz a sofőrrel, de aztán még te is akarsz rá rendőrt hívni, mondjuk nem is értem, hogy a többi utas végül miért egy ilyen hülyének a pártjára állt, mint amilyen te vagy, téged nem leszállítani hanem lerúgni kellett volna a buszról.
2019. okt. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%

Mondjuk ha én ott vagyok, biztos repül. És még rendőrt sem fog tudni hívni, mert törött állkapoccsal elég nehéz.

Faxom az ilyen beképzelt kis hülyegyerekekbe, annyira ostoba hogy még azt sem tudja hova akar utazni, de képes több tucat ember idejét elrabolni.

2019. okt. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%
Mi az állomás neve?
2019. nov. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!