Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Melyik Budapesti kerületben...

Melyik Budapesti kerületben (kerületből) a legnehezebb/legkörülményesebb a tömegeközlekedés?

Figyelt kérdés

Úgy értem, melyik részéről a legnehezebb megközelíteni a nagyobb boltokat /üzleteket /iskola /munkahely, stb?

A. Körülményes alatt főként azt értem, hogy sokszor át kell szállni, hosszú a menetidő munkába, iskolába, stb.

Illetve, akik Pestiek, mennyit utaztok naponta? :)


2019. okt. 31. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Értelmetlen kérdés, mert lehet akár egy óra is a menetidő, ha te egy bizonyos iskolába/boltba/melóba akarsz menni. De lehet 5 perc is, ha jó a közeli is, mert ezek minden kerületben vannak.
2019. okt. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Sok értelme nincs a kérdésnek, mert nem mindegy hogy Csepelről jársz Óbudára dolgozni vagy a szomszédban van a melóhely.
2019. okt. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Soroksár (23. kerület) és Rákosmente (17. kerület), már ha úgy fordítjuk le a kérdést, hogy honnan a legnehezebb bejutni a belvárosba. Soroksárról csak a Közvágóhídig megy a csigalassú hév, onnan még be kell zötyögni a csigalassú villamossal. Vagy busszal a Határ útig, de onnan még metrózni kell nem keveset. Rákosmentéről meg ha épp jön a vonat, akkor elég gyorsan be lehet jutni a Keletihez, de elég kiszámíthatatlan, a többség inkább buszozik az Örsig aztán metró.
2019. okt. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen utolsó így gondoltam :)
2019. okt. 31. 14:16
 5/8 anonim ***** válasza:

Amiket ismerek, azok közül egyértelműen a 17.

Ok, sok busz van, ok, keveset kell gyalogolni egy-egy buszmegállóig.


Viszont kitömött buszokon utazol 20, de akár 30, 40 percig, és még csak az Örsön vagy.


Ennél a Dunakanyar is jobb lenne, ha a MÁV megbízhatóbb lenne. Onnan is 30-40 perc lenne, de némileg kényelmesebben, több eséllyel a leülésre és a Nagykörúton találnád magad.


17-re visszatérve, nézze meg a Noé Állatotthont, aki ismeri!

30 perc a busz, a busztól 15 perc gyalog, a busz 15 percenként jár.

Lekésted a buszt és már 1 óra az út csak az Örs és az Állatotthon között.

2019. nov. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

# 5:


Azért azt tegyük hozzá, hogy a Dunakanyarban sem közvetlenül a vasútállomás mellett áll az összes ház / lakás. Szóval ott is benne van, hogy 15-20 percet sétálsz a vasútállomásra.


=============================


Egyébként minden kerületnek van ilyen része, főleg a külvárosoknak. Ott van például a XVI. kerületben Mátyásföldön az Újszász út - Bökényföldi út - Zsemlékes utca - Nógrádverőce utca négyszöge. Hosszú utcák, és buszjárat csak az Újszász úton közlekedik a 45-ös a város felé, illetve a Bökényföldi úton a 276E (és a 176E csúcsidőben). Utóbbi kettő ráadásul a XVII. kerületből jön, tehát csúcsidőben jó eséllyel tömve van, szóval 10-15 perc gyaloglás után még jön 20 perc buszozás az Őrsig. Aztán szintén ott van Rákosszentmihály - Kisszentmihály része. Van 15-30 percenként közlekedő busz (175) Újpalotára és Cinkotára valamint egy másik 15-30 percenként közlekedő busz (131) korai üzemzárással az Örsre. De ugyanilyen tömegközlekedésileg elveszett hely Cinkota - Ilonatelep környéke is, kicsit kijjebbi részről 10-15 perc gyaloglás a 15-30 percenként közlekedő HÉV.

2019. nov. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Pedig a 17. kerületen két vasútvonal is keresztülvág. Ezeket kéne kiépíteni végre 3, de inkább 4 vágányú vasútvonalakká és 15 percenként járatni az elővárosi vonatokat, amik gyakorlatilag non-stop száguldhatnának be a Keletibe.
2019. nov. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is 17 a legrosszabb közlekedésileg, nem véletlenül "Rákosborzasztó" a neve.


Azonkívül nagyjából mindenhonnan jó a közlekedés.


Én Újpest->Örs vezér tere távot teszem meg 45 perc alatt. (35 perc busz, 10 perc metró)

2019. nov. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!