Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ilyet lehet csinálni?

Ilyet lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Ugye most a metrófelújítás miatt a BKV bérlettel bármilyen budapesti vasútvonalon lehet utazni menetjegy és felár vásárlása nélkül.


Ha van BKV bérletem, megcsinálhatom azt, hogy ha a Nyugatiból utazok Szegedre, hogy csak Ferihegytől Szegedig veszek jegyet, addig pedig a BKV bérletemet használom utazásra?



2019. nov. 8. 12:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%

1) Nem bármilyen vasútvonalon. Csak Ferihegy és a Nyugati között.


2) Elméletben nem használhatod, mert Szeged BKSZ területen kívül esik, ezért nem veheted igénybe a Budapest bérletet. Persze a gyakorlatban valószínűleg működik.

2019. nov. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
16%

Minden további nélkül megteheted. Erre van kitalálva a Budapest bérlet. Sima személyvonaton utazhatsz Budapest területén belül, és azon kívül eső célállomásra elég kiegészítő jegyet kérni. A Budapest bérlet a városon belül sem jó minden vonatra, de amelyiken használható, ott elég a pótjegy.


Metróval kapcsolatos könnyítésről nem tudok, ami nem jelenti, hogy nincs, de a fenti lehetőség ezzel nem függ össze.

2019. nov. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

A 2-es válasz pontatlan, az 1-es rendben van.


A Budapest-bérlet a pót- és/vagy helyjegyköteles vonatokon csak a Budapest-Nyugati - Ferihegy vonalszakasz állomásai között érvényes további megkötések nélkül. Más szakaszokon a gyorsvonati pótjegyköteles vonatokra meg kell váltani a gyorspótjegyet, míg a minőségi szegmensben (IC, EC, EN, RJ stb) nem érvényes a BB.


Nyugati - Szeged között korábban és most sem érvényes a BB mèg a budapesti szakaszra sem, mivel a bérletelfogadás célja a rendszeres elővárosi utazások olcsóbbá tétele, így csak a Budapesten belüli ill a Budaoest es Budapest elővárosi régiója közötti utazások esetén lehet csatlakozó jeggyel használni azt. A gyakorlatban valószínűleg meg lehet úszni , de ha kicsit is szögletesebb a kalauz, joggal büntet meg.

2019. nov. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Na akkor tisztázzuk... Bebberlettel ferihegyig lehet menni. De ha csatlakozó jegyet akarsz venni,akkor nem tudom hirtelen cegledig vagy szolnokig mehetsz csatlakozó jeggyel. Az akármilyen vonattal mehetsz felár nélkül az kicsit túlzás. Szegedi, Záhonyi vonattal mehetsz felár megfizetés nélkül.
2019. nov. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Miért lenne korlátozva a csatlakozójegy és miért kellene pótdíjat fizetni?

Szöveget kellene tudni értelmezni, mert amit írtam korábban az, helytálló.

Tehát Ferihegyig elmehet olyan vonattal, amelyikre érvényes a BBérlet. Onnan tovább pedig egy másik jeggyel szegedig. A kettő között nincs kapcsolat.

Ha személyvonattal megy, akkor nincs semmi extra. Ha gyors- vagy expresszel, akkor természetesen van.

De semmi akadálya sincs annak, amit kérdez.

Sehol nincs előírva, hogy a BBérlettel utazónak le kell szállnia a város határában, és csak ott vehet másik jegyet. A pénztárban nem is kérdezi senki, hogy de kérem, most a Nyugatiban, Keletiben, Blaha Lujza téren, akárhol van, akkor miért akar Ferihegytől jegyet venni. A bérlettel sem kell foglalkozni.

2019. nov. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

5-ös: Pontosan így értelmezem én is, ahogy az 5-ös leírta. A szabályozás annyit ír, hogy a Bp Bérlet a BKSZ tartományon belül korlátlan utazásra jogosít fel az adott vonattípusokon (a metrófelújítás miatt most ez minden vonatra érvényes, be szokta mondani a bemondó is a nyugatiban, meg gondolom máshol is). Márpedig Ferihegyig én a BKSZ tartományon belül utazok. Tehát miért is kéne a Nyugati és Ferihegy közötti utazást megfizetnem, ha egyszer van bérletem? Az a szakasz a BKSZ tartományon belül van.


Egyébként a kérdést azért írtam ki, mert meg akartak büntetni aznap a vonaton. Eddig egyébként EGYETLEN EGY KALAUZ SEM problémázott ezen. Mindegyikük azt mondta, hogy ez így elfogadható. Erre aznap jött egy kalauz, aki előadja, hogy "30 éve csinálom ezt, tehát minden úgy van, ahogy én értelmezem", és erre alapozva meg akart büntetni. Végül aztán nem büntetett meg, elintézte annyival, hogy mostantól vegyem normálisan a jegyet. Hát nem fogom! Ha megint akadékoskodik egy kalauz emiatt, akkor megmondom neki, hogy büntessen meg nyugodtan, én meg majd feljelentem a fogyasztóvédelemnél (a fogyasztóvédelmis rokonomnál is rákérdeztem, hogy a szabályozás szerint vehetem-e így a jegyet, és azt mondta, hogy semmi sem tiltja ezt).


Az külön poén, hogy a szegedi MÁV ügyfélszolgálat szerint nem lehet ilyet csinálni. Szerintem meg csak át akarják b*szni a népet. Vagy pedig csak egyszerűen: a MÁV-nál mindenki hülye

2019. nov. 11. 18:08
 7/13 anonim ***** válasza:
Én is vasutas vagyok. Most keressem meg neked a benti anyagokban hogy lehet csatlakozó jegyet venni??
2019. nov. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
7: Én nem csatlakozó jegyről beszélek. Hanem arról, hogy csinálok egy utazást Ferihegyig a bérlettel, majd csinálok mégegy utazást Ferihegytől Szegedig. A szabályzatban csak annyi van, hogy BKSZ határon belül utazhatok a bérlettel. Márpedig én Ferihegyig BKSZ határon belül utazok, akár tetszik ez a MÁV-nak, akár nem. Semmi az égvilágon nem utal arra, hogy nekem le kéne szállnom és megszakítanom az utazást.
2019. nov. 13. 22:25
 9/13 anonim ***** válasza:
Asszem a MÁV sdzabályzatában van valami olyasmi baromság, hogy egy vonaton történő utaszás során nem használhatsz 2 féle jegyet vagy bérletet, ez alól a Budapest bérlet kivétel, de csak a BKSZ határon belüli utazásra. Azért is szokték a kalauzok csezstetni az utasokat, ha valaki a határállomásig belföldi kedvezményes jeggyel megy, ott pedig vesz egy kishatárjegyet. Elvileg ez sem szabályos, csak akkor, ha másik vonatra száll át a határon, nem ugyanarra, amivel jött.
2019. nov. 14. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Szerintem meg ez alapján egyértelműen nekem van igazam, még ki is emelik, hogy nem ajánlott Kőbányán leszállni, ha van az embernek bérlete, hanem érdemes továbbutazni vele!


[link]

2019. nov. 16. 17:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!