Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért fűtenek olyan iszonyatos...

Miért fűtenek olyan iszonyatosan a tömegközlekedési járatokon?

Figyelt kérdés
Egyfelől az emberek a kinti hőmérsékletnek megfelelő ruhában indulnak el, tehát egy zsúfolt, ülőhely nélküli járaton garantált az izzadás. Másrészről az emberek egy része természetszerűleg testszagú, büdös. Harmadrészt 40-50 ember közül valakinek biztosan kell szellentenie, aminek a bentartása szintén nem elvárható, mint ahogy nem is történik. Ezek a szagok pedig egy 23-25 fokra felhevített zárt szerelvényben valóban kibírhatatlanok.
2019. nov. 13. 17:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nincs szabályozva a fűtés, legalábbis a régi buszokon, annyit tud tenni a sofőr, hogy a motor hőjét az utastérbe vagy az utcára irányítja. Azaz vagy fűt ahogy a csövön kifér, vagy nincs semmi. Kapcsolgatni meg nem fogja, az útra kell figyelnie.
2019. nov. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A régi buszokon van, hogy kényszerből fűt, mert felforrna a hűtő.
2019. nov. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem leszek népszerű, de nekem az a véleményem, hogy kinti 10 fokban helyi járaton **egyáltalán** nem kellene fűteni.

Amúgy sok ember lélegzik zárt térben, elfogy a levegő, valóban én is fullasztóbbnak érzem, ha lakásba való meleget csinálnak.

2019. nov. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Amikor suliba jàrtam tőmegközlekedéssel, akkor szinte mindig megfagytunk a buszon.

Soha nem ment a fűtés. Sőt volt hogy fel is fàztsm a hideg ülésen.

2019. nov. 14. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
9%

Az biztos, hogy rövid távú utazásokra használt járatok esetén felesleges 5 foknál nagyobb különbséget teremteni a külső levegő hőmérséklete és a beltéri hőmérséklet között. Azonban ha az utasok nagy resze 15-20 percnél tovább tartozkodik a járművön, indokolt lehet befűteni rendesen és ilyenkor az utasnak is jobb, ha leveszi a kabátját.


Én mèg sokat utaztam minden fűtést nélkülöző villamosokon és buszokon, azért nem volt komfortos , amikor belülről jégvirágos volt az ablak. Ha meg túl meleg van, azzal tudsz valamit kezdeni, hiszen le tudsz vetkőzni ingujjra is akar.

2019. nov. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Viszont az se túlzottan egészséges, ha levetkőzve, megizzadva aztán kilépsz a hirtelen hidegbe.
2019. nov. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

a felfázás nem a hideg üléstől van, hanem húgyuti fertőzés.

én sem értem minek agyon fűteni. de a plázákban is ez van.

emberek téli kabátban a 25-30 fokban. mindenki köhög a másikra, meg büdösek is.

ezért járok bicajjal pesten.

2019. nov. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Éppen tegnap gondolkoztam ezen.

Új vonatok járnak a vonalon, azokkal járok minden nap, kétlem hogy ne lehetne kevésbé fűteni... de nem, muszáj az 50 fok, úgyhogy az út egy részében pólóban is szakad rólam a víz, a másik részében, mikor megállunk és kinyílik az összes ajtó, akkor meg megfagyok "takaróban". (Ilyenkor magamra dobok egy sálat, de hát semmit nem ér...)

Egyszerűen nem értem, hogy miért/mire jó ez....

2019. nov. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, miért nyomatják már ezerrel a légkondit, amikor kint 22 fok van... (8-as busz idén májusban, true story)
2019. nov. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9

Ja hát igen, ez a két állapot van, vagy maxon megy a klíma, vagy maxon megy a fűtés...

Nyáron a legnagyobb kánikulában is hordanom kell magamnál egy pulóvert a vonatra....

Egyszerűen nem értem, mire jó ez.

2019. nov. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!