Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha a Puskás Ferenc Stadionnak...

Ha a Puskás Ferenc Stadionnak Puskás Aréna lett a neve vajon a megállókat is átnevezik Puskás Arénává?

Figyelt kérdés
Lehet ez nem olyan komoly kérdés de engem érdekel hogy van ez

2019. nov. 15. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is ezt kérdeztem itthon 😁
2019. nov. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagyon remélem, hogy nem fogják átnevezni, bár az utóbbi időben pont 8 évente volt szokásban az átkeresztelése, idén még pont illene a sorba. Mindenesetre én maradok a Népstadion elnevezésnél, azt szoktam meg.
2019. nov. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem értettem, mi volt a baj a Népstadion nevével, és a megálló miért nem maradhatott Stadionok.
2019. nov. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is ez fordult meg a fejemben.

A Hidegkuti Nándor Stadion meg ÚJ Hidegkuti Nándor Stadion, bár az jóval kevesebbe fog kerülni.


A Stadionok volt szerintem a legtalálóbb plusz amikor Népstadion volt, én még kicsi voltam. Így nekem marad Stadionok.

2019. nov. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ráadásul a Volánbusz így is-úgy is leszårja, maradt náluk Budapest, Stadion aut.pu.


Érdekességképp, hogy hány név volt használatban:

- BKV : Hungária körút ill. Kerepesi út (1970-ig), Népstadion (2003-ig), Stadionok (2011-ig), Puskás Ferenc Stadion, ez még kapott egy M betűs kiegéstítést is, így tartunk most a Puskás Ferenc Stadion M-nél.

Volán / Volánbusz: Budapest, BNS aut.áll. illetve Budapest, Népstadion aut.áll. néven is futott párhuzamosan 2003-ig, utána Budapest, Stadion aut.áll. lett (szigorúan NEM Stadionok). Később aut.pu. lett a titulusa.

2019. nov. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha már itt tartunk, miért nem Papp László Sportaréna, amikor az sokkal közelebb van a metróhoz, mint a Puskás? Bár az új divat a BKK-nál, hogy extra hosszú megállónevek legyenek (lásd Szent Gellért tér - Műegyetem baromság), úgyhogy valószínűleg az új név "Puskás Ferenc Stadion - Papp László Budapest Sportaréna - Kerepesi út / Hungária körút - 47.500374, 19.107118" lesz, hogy a hülye (jobban mondva hülyének nézett) utas véletlenül se tévedjen el. Ha rajtam múlna a dolog, akkor maradt volna a Stadionok név, ami rövid, tömör és mindenki tudja, mit mit jelent. Esetleg lehetne még Aréna is, az talán kicsit jobban hangzik, viszont teljesen új név lenne, ami nem szerencsés.
2019. nov. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem logikus, ha átnevezik ha egyszer már nem stadion, hanem aréna. (Ha maradt volna Stadionok a megállónév, akkor nem lenne indokolt).
2019. nov. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!