Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hatósàgi igazolvány (90%-os...

Hatósàgi igazolvány (90%-os utazási kedvezmény) igénylésének a menete hogy történik?

Figyelt kérdés
Gerincferdülésem van, 20 fok feletti, bordapúppal, erről szakorvosi leleten is van. Tudnàtok segíteni, kérlek? 23 vagyok, és már nem járok iskolába. Köszönöm!

2019. nov. 16. 15:54
 1/3 Miss Endzsi ***** válasza:
Nem fognak erre, így adni.
2019. nov. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nekem úgy lett utazási papírkám, hogy a rokkantnyugdíjas lettem.

Vagyis rokkantsági akármi, nem tudom mi most a neve.

Miután megkaptam a határozatot az egészségromlásom mértékéről, utána nemsokkal a nyugdíjigazgatóság automatikusan postázta a papírt.

2019. nov. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Utazási kedvezményre jogosító hatósági igazolványt az kap, aki fogyatékossági támogatásban részesül, illetve aki, vagy aki után szülője magasabb összegű családi pótlék kerül megállapításra.


A kérdéshez fűzött kiegészítés alapján magasabb összegű családi pótlékot nem kapsz; szüleid sem kapnak utánad.


Így, a másik jogosultság alapján kaphatsz: ha fogyatékossági támogatásban részesülsz.

Ha kapsz ilyen támogatást, biztosan tudsz róla; bár nemigen kapsz, mert akkor kaptál volna utazási kedvezményre jogosító hatósági igazolványt is.

Azt, hogy hogyan történik a fogyatékossági támogatásra való jogosultság megállapítása, kormányrendelet tartalmazza; mellékleteiben fel vannak sorolva a jogosultságot megalapozó fogyatékosságok, a jogosultságra okot adó mértékek is: [link] .

A kormányrendelet a fogyatékos személyek jogairól és esélyegyenlőségük biztosításáról szóló 1998. évi XXVI. törvény felhatalmazása alapján készült; ha érdekel, a törvényt is elolvashatod: [link] .


Egyébként, 90%-os menetjegy-kedvezményre helyközi járatokon jogosít; a helyi közlekedés ingyenesen használható vele. Sőt, a hatósági igazolvány tulajdonosát kísérő egy személyt is azonos kedvezmény illeti meg.

2019. nov. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!