Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért nem használnak az...

Miért nem használnak az emberek jobban tömegközlekedést? Esetleg biciklit?

Figyelt kérdés

Miért akar mindenki autóval közlekedni? Egy autó rengeteg költséggel jár. Ennek ellenére rekordszámban adják el az autókat. Már a mezei gyári melósok is kocsival járnak műszakozni.

És mi van a biciklivel? Miért nem jobb betekerni reggel a melóhelyre? Jobb fél8 körül a dugóban égetni a benzint?



2019. dec. 11. 09:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
30%

Miért használnának?

Élehetetlen az egész.

Brutálisan drága díjak a szolgáltatás minőségéhez képest.

Én egy +- 90 ezres megyeszékhelyen élek. Nem olyan nagy városról beszélünk. Ennek ellenére kb nem lehetett megoldani a mnukába járást busszal.

Annyira ki van centizve a menetrend, hogy szó szerint 45-re esel be. Maga a busz annyira tele van reggel 6 körül, hogy van amikor NEM TUDSZ FELSZÁLLNI. Szó szerint már nem férsz fel.Az utolsó emberek is már a becsukódó ajtónak vannak nyomva. Marad a taxi. Halkan megjegyezném a csúnya lbierális nyugaton max annyi ember száll fel, ahány szék van. És 1-2 percen belül !! jön még annyi busz, hogy mindenki felférjen. Nem a másik ánuszában kell megfeszülve kapaszkodnod egy körforgalomban.

Errefelé átlag 40-50 éves buszok vannak. Rendszerint folyik be az esővíz. Télen ráfagysz, nyáron megsülsz.


Hát inkább beülök az autómba, és kényelmesen oda megyek ahova, és amikor akarok.


Bicikli kb szóba sem jöhet, 40 tonnás nyergesek között kéne szlalomoznom vele minden nap, mert lassan 2020ban ugye a bicikli út mint olyan valami ördögtől való lehet.

Helyijáratos buszbérlet ára is egy vicc. Benzin ugyanannyira jön ki durván. Aztán 6*10ˇ23x jobb az autó.


Amúgy ilyen kicsi városokban, ilyen alacsony aktív korú lakosság mellett lehetetlen gazdaságosan fenntartani tömegközlekedést. Ergo fejlődni sem fog.

2019. dec. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 D. Brasco ***** válasza:
34%
Napi világmegváltó kérdésünket olvashatják...........
2019. dec. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
49%

A Bp-i agglomerációban lakom.

Tömegközlekedéssel napi nagyon min. 3-3,5 órát kellene utaznom. Ha a teljes távon autóval mennék, akkor ezt le tudnám faragni akár 1,5 órára is. A parkolási díj miatt ingyenes övezeten állok meg és BKV-zom egy kicsit, így kb. napi 2 órát utazom.

A kerékpárt felejtsük már el, az a Pilisbe meg a Duna-partra való, nem a városba! (És nem télen, nem esőben, nem 40-ban, nem egy csomó autó között szlalomozva, és nem napi 30-35 km-t.)

2019. dec. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%
Dél Pesten lakók, Nyugatinál dolgozok. Üllői úton bebiciklizni, maga lenne a halál. Főleg hogy van amikor fél ,5re megyek. Igenfél 5re! Ez bkvval kb 4 órás indulás.. (30/35p a menetidő,ezalatt még kicsit pihenek.). Kocsim jogsim nincs. Anyum kocsival jár dolgozni, S azért mert műtötték a lábát 2szer is. S szerintem csipoficamosk3nt te se nagyon szívesen bicajoznál. (Benzin költsége annyi mint a havi bérlet lenne.).
2019. dec. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Barnabas333 ***** válasza:
40%
Amikor közel lakik egy ember gyalog jár... Örülsz?
2019. dec. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem a kérdező rosszul tette fel a kérdését. Szerintem Budapestre gondol főleg, azon belül is azokra az emberekre, akik csak 5-10 km-t mennek kocsival munkába.


Azért, mert sokszor kényelmesebb. Sok embernek ez a fő szempont. Télen bicajozáshoz nem mindig ideális az idő (mondom ezt úgy, hogy ma 4 fokban bicajjal indultam 4 órás ügyintézési körutamra), hideg van, ónos eső, csúszik az út, ilyesmi. Nyáron meg 10 km alatt leizzadsz, főleg ha kocsik között mész, azaz kell a melóban zuhanyozó. Nálunk van, de legtöbb helyen nincs. Illetve eső, szél, jég, minden ilyennek ki vagy téve. Illetve statisztikailag veszélyesebb, mint autóval menni.


Mondom ezt úgy, hogy én kb 75%-ban motorral megyek, 20% tömegközlekedés, maradék 5% bicaj meg autó. Most csak azért megyek autóval, mert költözünk. Amúgy évente kb 1000 km-t megyek kocsival, tizenpárezret motorral. Régen 99%-ban bicajjal mentem, aztán Óbuda külső részére költöztünk, onnan meg 50 perc bebicajozni a munkahelyemre, 20-25 perc motorral. Illetve a külső Bécsi út bicajjal veszélyes.


Mindenkinek más okai lesznek, miért nem bicajjal vagy tömegközlekedéssel megy. Felesleges belemenni. Nem ideális, de ez van, amíg nem fejlesztik az infrastruktúrát úgy, hogy az alternatív opciók legalább olyan kényelmesek legyenek.


Hollandia erre élő példa. Ott laktam 4 évet, mindenki bicajjal megy 15 km-nél rövidebb távra. Vannak elszántak, akik 40 km-t is bicajjal ingázzák. Viszont ott van bicajos úthálózat, ami biztonságos. Nem kell kocsik közt menni, kocsikkal versenyezni, állandóan piros lámpánál állni (hacsak nem tudsz haladni a zöldhullámmal a kocsik közt).

2019. dec. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
28%

Mèrt használják? Ez jó volt!

Azèrt mert règen Pista bácsi elkerèkpározott a TSZ be ami max 2km re volt.

Most meg 40-50 100km eket mennek az emberek a munkahelyig.

2019. dec. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
11%

Bizonyára a kérdezőnek sem jogosítványa sem autója nincs, és most így próbál meg önmaga számára egyfajta igazolást szerezni.

Bár az is lehet, hogy csak egy önkéntes "zöld".

Abból is a sötétebbik fajta.

Szóval sötétzöld. :)

2019. dec. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező, már a kérdésed sem igazán stimmel. A budapesti agglomerációban 60/40 a modal split a közösségi közlekedési eszközök javára, kizártnak tartom, hogy közel 2 millió ember amúgy szívesebben autókàzna..


Ráadásul a város úthálózata sok helyen túlterhelt, ami elriasztja az autózni vàgyókat is. Én pl hiába szállok az kétszer a 40 perces utakon és kell hetente többször túlzsúfolt járművön utaznom, tuti nem fogok autóval munkába járni, mert egyszerűen nincs rá időm. Hétvégére jó a kocsi, de munkanapokon...

2019. dec. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
26%
Mert így van kitalálva. Arra keresel, hogy be tudjál járni dolgozni. :-))
2019. dec. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!