Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Egy vonatos utat szabad több...

Egy vonatos utat szabad több jeggyel megtenni?

Figyelt kérdés
Vasúton meg lehet azt csinálni, hogy egy utat 2-3 jeggyel tesz meg az ember? Teszem azt, felszállok a Keletinél, leszállok Egernél. Mehetnék átszállás nélkül úgy, hogy 3 sima jeggyel, mondjuk Keleti-Gödöllő, Gödöllő-Hatvan ill. Hatvan-Eger viszonylatokra? Erre van valami szabály? Ha igen, hol? Köszi.

2019. dec. 19. 11:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%
Lehet így utazni, de mi értelme van?
2019. dec. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
25%
Hivatalosan nem, ugyanis le kellene szállnod a vonatról, hiába van a következő szakaszra is jegyed.
2019. dec. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%

Egyes kedvezményeknél ezt tiltják ("hosszabb utazás részbeni fedezésére nem használhatók fel").


A szabályok az üzletszabályzat, és a menetdíjtáblázatban vannak itt:


[link]

2019. dec. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
49%
Egyrészt, mint már jelezték, nem éppen szabályos, de célszerűtlen is. A három külön jegy összesen többe kerülne, mint egy a teljes utazásra. Viszont létezik útmegszakítás, ami arra jó, hogy több helyen le tudj szállni, elintézni ezt azt, majd másik vonattal, de ugyanazzal a jeggyel utazhatsz tovább. Kalauzzal kell elintézni leszállás előtt az útmegszakítást.
2019. dec. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
36%
4-es, a kérdező pont az ellenkezőjét szeretné, azaz egy folyamatos utat több, részszakaszokra szóló jeggyel fedezné. Ez sok vasúttársaságnál teljesen általános és elfogadott dolog, a MÁV-Startnál legfeljebb a bérlet+kiegészítő jegy kombót veszi be a rendszer gyomra. Tehát mondjuk a kérdésben említett kombináció szabálytalan lenne. Más kérdés az ellenőrizhetőség, hiszen egy többszáz utast szállító vonaton kalauz legyen a talpán, aki egy átlagos megjelenésű és viselkedésű utasról megmondja, hogy az ő előző jegyét bizony kezelte màr.
2019. dec. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
49%
5-ös! Lehet, de azt írja, leszáll Egernél.
2019. dec. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok


nem értem miért lettem lepontozva, az üzletszabályzatban is benne van, hogy nem lehet.

2019. dec. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Azért érdekel, mert így a végtelenségig lehetne 5 km-enként fizetni, értsd a 103 km-ért nem kellene 120 km-t fizetni, hanem elég lenne 105-öt (pl. 45+45+15, vagy ahogy a megállók engedik).
2019. dec. 19. 17:59
 9/14 anonim ***** válasza:
70%
Én utaztam már így. A munkahelyem fizeti az utazásomat, de egyszer nem mentem rögtön haza, hanem tovább kellett mennem. Vettem egy jegyet hazáig (amit utána a munkahelyen leadtam), meg egy másikat onnantól a valódi célállomásomig. A kaller nem szólt semmit.
2019. dec. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a 45+45+45.. kombót nem bírod technikailag sem kivitelezni. Ugyanis az állomások nem pontosan egész kilóméterre vannak egymástól. Vegyünk példának:

Elmész A-ból B-be amelyek 101km-re fekszenek egymástól. Ide egy 120 km-es jegyet kell venned. Aztán utazol B-ből C-be, amelyek szintên 101km-re fekszenek egymástól, ide is 120km-es jegyet kell venned. Ha ezt a távot egy jeggyel tetted volna meg, akkor 220km-es jegyért fizetsz, vagyis egy díjzónával lejebb vagy, mintha külön-külön vetted volna meg őket (a holt km-ek miatt).

2019. dec. 20. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!