Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Közlekedett valaha a 83-as...

Közlekedett valaha a 83-as trolibusz a Kőbányai útig?

Figyelt kérdés
Nemrég egyik rokonomnál találtam egy régi Budapest-térképet (valamikor az ezredforduló környékén adhatták ki). A lényeg az, hogy a Csobánc utcában nem jelöli a trolit, hanem helyette a Kőbányai garázs felé vezető útvonalon jelöli, és a térkép szerint a troli a Kőbányai út/Könyves Kálmán körútnál fordult vissza, a Kismartoni úton. A Google Earthot nézegetve láttam, hogy a kismartonin is van vezeték, pedig a garázs miatt sem lenne logikus. Sehol nem találtam infókat erről a 83-asról, mindenhol csak a Fővám tér-Orczy ter vonalat találtam, akar 2000 előtt vagy után kerestem. Valaki tud erről vmi infót?

#83astroli
2019. dec. 31. 10:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A Kismartonin hol látsz vezetéket?
2019. dec. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A 83-as eredeti garázsmeneti útvonala a 2000-es évek legelejéig a Diószegi Sámuel utca-Elnök utca - Könyves Kálmán körút volt. A 75-ös troli Könyves Kálmán körúti szakasza az 1-es villamos Salgótarjáni út - Közvágóhíd szakaszának építésekor megszűnt, ekkor egy korlátozott betáplálású, egyszerre talán 1-2 jármű által használható új vezetéket építettek ki a ma látható módon, a Kőbányai úton a McDonald’s éttermet megkerülve a Hungária körút felè, illetve ellenirányban is. Garázsmenetek jelenleg is használhatják, ha nem akkumulátoros kocsi megy a vonalra vagy a garàzsba. A betáplálás állapotát nem ismerem, de anno azért nem hosszabbították meg a troli útvonalat, mert gyenge volt a betáp.
2019. dec. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Első: Google Earth link
2019. dec. 31. 17:13
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Gondoltam, linkeld be, mert én ott nem láttam...
2019. dec. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Régen? Régen 74-esnek hívták a 83-ast, és ment keresztül a Kálvin téren be a Kecskeméti utcába... Az amit írsz, az a legeslegújabb garázsmeneti vonal, nem rémlik, hogy valaha is hivatalos közforgalmi használatba lett volna, leszámítva, hogy néhány utas a Kálvária téren kikönyörgi a garázsba igyekvő troli sofőrjénél, hogy vigye mán tovább őket, mert úgyis arra mennének... Ilyenre már láttam precedenst, de ez elvileg nem megengedett.
2019. dec. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Ilyenre már láttam precedenst, de ez elvileg nem megengedett."


Miért ne lenne megengedett?

Ráadásul a futár a Kálváriáról indulva újra köszönt, és mondja a megállókat egészen a garázsig.

Amúgy sosem kellett könyörögnöm, ha Garmenetes trolit fogtam ki, inkább 1x-1x szóltak, hogy Garázsba megy, más úton.

2019. dec. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#4 próbáltam belinkelni, de nem sikerült. A lényeg, hogy Google Street Wiewen azt az utcát keresd, amely a Kőbányai úton az első jobbra kanyaraodó utca a könyves Kálmán krt után
2020. jan. 1. 09:19
 8/9 anonim ***** válasza:

Az 83-as vonal garázsmeneti kezelővezetékén van, mégpedig azért, mert a Kőbányai útról tiltva van a közvetlenül balra fordulás a Könyves Kálmán körútra.

Mindez térképen így néz ki:

[link]

2020. jan. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez egy terv volt anno, hogyha úgyis van vezeték, járjon addig a troli. Végül elvetették, mert a 9-es busz és a 28-as villamos is arra jár, és az oda elég, de a térképet kinyomtatták addigra.

Ugyanígy járt az 58A villamos. Moszkva tér - Budagyöngye lett volna, a járatszám a régi zugligeti vonalnak állított volna emléket, csak csúcsidőben járt volna. Végül úgy döntöttek, hogy sok lenne ennyi villamos a Moszkva téri huroknak, és lett helyette a 118-as. A térképre közben ez is rákerült, nekem is megvan valahol.

Én úgy emlékeztem, hogy ezek ugyanazon a térképen vannak, de nem biztos, és most nem találom, hogy megnézzem. Ha jársz a rokobodnál nézd már meg ezt is.

2020. jan. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!