Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megbüntettett az ellenőr....

Megbüntettett az ellenőr. Lehet ez miatt büntetést szabni?

Figyelt kérdés

Szóval. Ma az anyukámmal mentem be Vácra,és a vége fele felszállt két ellenőr az egyik odajött és elkérte a bérletem ami átszállásos.

XY helyen lakok

Átszállás helye érthetően Vác

Xx helyre járok.


XY ról indultam és Vácig mentem tehát ezt a diákom fedezi,de ő azzal az indokkal büntetett meg,hogy én tovább mentem Xx felé.

Erre írt egy 8000ft-os csekket.

Szerintetek ezért megbüntethet?Ja és a sofőrt ilyenkor megbüntetik? Nagyon szarul érezném magam,ha miattam szegényt megbüntetnék.


2020. jan. 2. 18:02
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Tehát te csak Vácig mentél, de az ellenőr azt mondta, hogy tovább mentél Vácnál xx irányba, és ezért megbüntetett, jóllehet, Vácig érvényes volt a bérleted, sőt, xx-ig is érvényes lett volna, ha addig mentél volna. Akkor nem volt jogos a büntetés.
2020. jan. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
ha úgy van ahogy elmondod akkor szerintem sem volt jogos.
2020. jan. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A "szegény sofőrt" senki nem fogja megbüntetni, nyugi van.
2020. jan. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

Hülye egy dolog ez a bürokrácia.

Ha felszállsz XY helyen, és Vácig fedezi a diákod, és onnan átszállásos, akkor Vácon át kellene szállnod egy Xx helyre induló buszra.

Hiába megy az első járatod XY-ból Xx felé (vagy akár tovább is), te Vácnál tovább azt nem veheted igénybe átszállás nélkül.

Az már egy másik kérdés, hogyha leszállsz, és vissza szállsz ugyanarra a buszra, akkor elvileg már nincs mibe belekötni.

A lényeg az, hogy XY helyről csak Vácig mehetsz megszakítás nélkül.

2020. jan. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
11%

Amikor én utaztam a buszon, a hátul szotyolát köpködő és hangosan beszélő négyfős társasággal nem foglalkoztak az ellenőrök, de egy hozzám közel ülő jól láthatóan idős nénitől a személyi igazolványát is elkérték, a vele szemben ülő bácsi pedig hiába szólt az ellenőröknek, hogy menjenek hátra inkább azokhoz a gazemberekhez és ne egy idős hölggyel szórakozzanak, inkább nekiálltak vitatkozni a bácsival, hogy ne szóljon bele a dolgukba. A néni otthon hagyta az egyik szemüvegét és nagyon nehezen találta meg a személyi igazolványát, hiába mondta, hogy nem lát jól, azt mondták neki az ellenőrök, hogy addig nem száll le ameddig nem találja meg. Végül megtalálta és igazolta a 80 évesnek kinéző néni hogy elmúlt 65 éves.

Aztán leültek az ellenőrök a busz közepénél, levették a karszalagot és egy forgalmasabb megállónál leszálltak. Megdolgoztak a fizetésükért ezek a gyáva férgek.

2020. jan. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

#5!

Nekem úgy tünik, hogy nem a kérdésre válaszoltál, hanem leírtál egy esetet, aminek semmi köze nincs hozzá.

Ha erről szeretnél véleményeket, akkor tegyél fel egy új kérdést.

2020. jan. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyértelműen jogtalan volt a büntetés, mivel a bérleted érvényes volt azon a szakaszon, ahol utaztál. Egyszerű szemétkedés volt a részéről. Sajnos bőven vannak ilyen rosszindulatú példányok.
2020. jan. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#4: Ez hülyeség, nem kell átszállni, ha a busz közvetlenül oda megy, ahova a bérlet szól. A bérletre írt útirány nem kötelező átszállási hely, csak abban az esetben kell átszállni, ha nincs közvetlen busz. Sőt még olyan buszra is érvényes a bérlet, ami a köztes pont kihagyása nélkül a célállomásra visz, ha az útvonal rövidebb vagy azonos, mint a bérleten felüntetett.

Itt egy bérlet képe, nem az van ráírva, hogy átszállás, hanem, hogy útirány: [link]

Kérdező: Nem teljesen értem. A bérleted XY-Vác-Xx útirányra szólt. Vácon megbüntetett az ellenőr, mert továbbmentél Xx felé. De hát még Vácon voltál, miért nem mondtad, hogy leszállsz még Vácon? De miért is ne mehettél volna akár tovább Xx felé, ha egyszer oda is érvényes volt a bérleted? Az iskolád Xx-ben van vagy Vácon? Mert ha Vácon, akkor nem lehetne Xx-ig bérleted, de ha Xx-ben, akkor minden további nélkül. Menjetek be a Volánbusz irodára, mutassátok be az érvényes bérletet, és töröltessétek a büntetést!

2020. jan. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!