Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Milyen jegyet vegyek a kislány...

Milyen jegyet vegyek a kislányomnak a buszon ha nincs diákigazolvány de még csak 8 éves?

Figyelt kérdés
Szóval utaznunk kéne holnap buszon de nem tudom milyen jegyet vegyek neki mert nincs diákigazolványa. Tudom ideje lenne már csináltatni fogunk is csak még nem jutottunk el odáig. Derecskéröl kéne utazzunk Debrecenig.

2020. jan. 5. 23:36
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

[link]


Így is jár elvileg az 50%

2020. jan. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2020. jan. 5. 23:52
 3/10 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
12%
Látszik rajta hogy iskolás korú.. szerintem vitan felüli hogy diák jegy
2020. jan. 6. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
16%
Szeptembertől januárig hogy nem sikerült "odáig jutni", hogy meglegyen az igazolvány? XDDD Nem jár iskolába a gyerek? Egyik nap elkéri a papírt (amit valószínűleg első tanítási napon, vagy beiratkozáskor odaadtak), hazaviszi, kitöltitek, másnap visszaviszi, és amikor megjön, akkor a tanár kiosztja.
2020. jan. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
12%

#3

De ha valamilyen oknál fogva is kötekedik az ellenőr. Vagy ráérős, látja rajta hogy elsős körüli és akar neki egy olyan élményt, hogy neki már van diákija és emiatt elkéri?? Soha nem lehet tudni.

Akkor meg ha nincs megy a bünti.



Nem mindegy neked melyik 50%-ot nyomják rá?? Hogy 6-14-ig amiért biztos nem kap büntit, vagy egy diáki amiért már lehet hogy kap.

2020. jan. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sikerült utazni. Vettem neki 50 % -ost. A kérdésre hogy nem jár e iskolába a kislányom annyi de igen jár iskolába 3.osztályos. Eddig meg azért nem tartottam fontosnak legyen diák igazolványa mert van autónk azzal megyünk mindenhová. De most már tudom nem lehet tudni mikor van rá szükség.
2020. jan. 6. 13:30
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ott van az első válaszban a VOLÁNBUSZ-link, hogy 6-14 éves korú gyermek 50%-os menetjegykedvezménnyel utazhat a VOLÁN járatain. De ez van az utazási feltételekben is: „6-14 éves gyermekek, nappali tagozatos diákok, hallgatók egységesen 50%-os kedvezményre jogosultak.”

Lásd: [link]

Fogalmam sincs, miért nem volt mindegy a buszvezetőnek, hogy 6-14 éves korúként iskolás-e? Ha bemondásra elhitte, hogy iskolás, mennyivel másabb 50%-os kedvezményű menetjegyet adott, mintha nem hitte volna el, vagy azt mondtad volna, hogy nem iskolás?


Ugyanennek a korosztálynak ugyanúgy 50%-os menetjegykedvezmény jár a MÁV-nál is; életkor alapján.


Mindkettőnél ugyanígy 50%-os kedvezményű menetjegy váltható bármely viszonylatban és korlátlan darabszámban diákigazolvánnyal is, nappali és esti tagozatos tanulók esetén. Úgyhogy, 6-14 éves korúként, menetjegynél, mindegy, hogy van diákigazolványa, vagy nincs.


Akkor nem mindegy, ha valaki ki akarja használni, hogy nappali és esti tagozatos tanulók, hallgatók, a lakóhelyük és az oktatási intézmény között 90%-os kedvezményű helyközi bérletet válthatnak. A kedvezmény igénybevételének jogosságát diákigazolvánnyal kell igazolni. (Adott esetben útvonal-igazolás is szükséges.)

2020. jan. 7. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7

Ha jól tudom ez máv nál amit utolsó körben írtál úgy néz ki, hogy nappali tagozatos diák nem csak a lakhelyétől válthat bérletet vagy jegyet az oktatási intézményig. Teljes mértékben élvezheti a dolgot. Ami már esti tagozatos az csak lakhelytől az intézményig. Ha lakhelyén van állomás de ő nem ott száll fel, akkor külön papír is kell hozzá, mert akkor már jár a bünti.

2020. jan. 7. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#7: " nappali tagozatos diák nem csak a lakhelyétől válthat bérletet vagy jegyet az oktatási intézményig."

- Bérletet csak a lakhely és az iskola között válthat, 50 %-os jegyet bárhova válthat nappalis és estis is. Levelezős nem válthat semmilyen bérletet, és jegyet is csak a lakhely és az iskola között.

2020. jan. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A sofőrnek amúgy teljesen mindegy, hogy milyen alapon ad 50 %-os jegyet, a volt Pannon Volános jegykiadó gépeken kívül nem láttam máshol olyat, ami rányomtatta volna a kedvezmény alapját is a jegyre. Az újabb automaták már kérik a kedvezmény alapját is (a MÁV-nál és a Volánnál is).

Sok sofőr nem tud az életkor alapú (6-14-ig) 50 %-os jegyről. Volt, hogy a 10 éves gyerekemmel utaztam, és gyerekjegyet kértem neki, mire a sofőr visszakérdezett, hogy DIÁKOT? Olyan is volt, hogy 10 éves kora körül ragaszkodott hozzá, hogy mutasson diákigazolványt, mert csak úgy tud neki 50 %-os jegyet adni. Szerencsére akkor volt éppen nála, különben elvitatkoztam volna vele, hogy 14 év alatt nem kell diákigazolvány a félárú jegyhez.

2020. jan. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!