Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » MÁV vonaton és BKV járműveken...

MÁV vonaton és BKV járműveken kultúráltan lehet alkoholt fogyasztani?

Figyelt kérdés
1-2 sörre vagy hasonlóra gondolok.
2020. jan. 17. 18:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
A BKV-n szerintem alapvetően tilos az evés-ivás.
2020. jan. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

[link]


"Tilos.....

fagylaltozni, - a hajójáratok kivételével ételt és italt fogyasztani,...."

2020. jan. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Szabály szerint nem. De ha a vonaton megiszol egy sört, a kutya nem szól érte. Buszon azért ne próbáld ki.
2020. jan. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
sztem vonaton lehet... eleve van is büfékocsi, ahol lehet venni sört IS.
2020. jan. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%
Vonaton szabad, BKV-n nem.
2020. jan. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Vonaton lehet. Buszon elvileg nem szabad, de ha visszazárható üvegben/kulacsban van mondjuk akkor senki nem szól érte, valószínűleg azt sem fogja tudni senki hogy mi van benne. Még ha a szabályzat elvileg tiltja is, ilyenért azért nem szólnak.


Dobozos sört is szoktam látni embereket inni, abban azért már benne van a kockázat hogy szól érte a sofőr. Én energiaitalt szoktam inni ami ugye ugyanolyan dobozban van, és az esetek több mint 95%-ában semmi gond nincsen azzal se. De már volt sofőr aki az első ajtós buszra nem engedett fel, akkor meg ott meg kell inni gyorsan vagy kidobni, vagy nem szállhatsz fel ami ugye szívás. A legegyszerűbb ha csak áttöltöd egy zárható üvegbe.

2020. jan. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy szólnának érte, mi osztálykirándulások alkalmával már a buszon is ittunk, sört, vodkát, pálinkát, volt olyan is, hogy az egész vasúti kocsiban érződött a tömény alkoholszag:D
2020. jan. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én eleve ritkán szállok vonatra útisör nélkül és utána is néztem: a botrányos viselkedést tiltja az üzletszabályzat, az alkoholfogyasztást önmagában nem. Ezzel szemben helyi közlekedésben tipikusan tilos mindennemű étel és italfogyasztás, főleg vidéki városokban szokott lenni egy-egy sztori minden évben ásványvízfogyasztásert rommá büntetett utasokról.
2020. jan. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%
Az 5-ös buszon van egy sofőr, már idős tata, de a potya kajálókat is úgy lezavarja a buszról, mint a sicc. :D
2020. jan. 18. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Vonaton lehet. BKV-n kulturáltan nem lehet, csak kulturálatlanul, mivel a részeg csövest nem szállítják le.
2020. jan. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!