Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért késnek a vonatok ha a...

Miért késnek a vonatok ha a síneken CSAK a vonatok járnak?

Figyelt kérdés
Busszal több ezerszer voltam és szinte soha nem késett. Az utakon bármi történhet, de a síneken CSAK a vonat közlekedik akkor??

2020. jan. 19. 21:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Sokáig tart felszállni a vonatra, máris késik egy pár percet.
2020. jan. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
ott is van forgalom rendesen és sajnos nem annyira egyszerű a szabályozása mit közúton
2020. jan. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

- meghibásodik a pálya (váltó, biztosítóberendezés, felsővezeték stb.)

- meghibásodik a vonat

- gázolás

2020. jan. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Mert az egész egy összefüggő hálózat. Nem olyan, mint a kocsi, hogy kikerülöd az előtted állót. Ha valami miatt megakad az egyik, hullámszerűen (kb bármi) végig megy a többi vonalra is gyakran. Attól is függ, hogy melyik vonalról van épp szó. Van, ahol csak 1 sínpár van, ezért az állomáson be kell várnia az egyiknek a másikat, máris viszi mindenki tovább a késést a többi vonatnak. Átszállásos vonatnál a másik is várakozik, nem tudnak beállni a helyére, ami miatt valamelyik vonalon pirosat kap egy másik, ami még a váltó előtt van, ami miatt 3 másik vonatnak kell állomások között random megállni. Stb stb. Pillangó-hatás, ahol nagyon nehéz lecsapni a pillangót.
2020. jan. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
ez így elég kártyavár szagú, értem
2020. jan. 19. 21:53
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, milyen busszal jársz te, én elég masszív késéseket tapasztaltam ott is - és a legjobb az, hogy a vasúttal ellentétben a teljesen érthetetlen korábban indulás intézménye is él.
2020. jan. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
94%
#6: Én már vasúton is tapasztaltam korábban indulást. Mellékvonal, 4-5 perccel hamarabb ért a vonat az állomásra, majd egyből tovább is indult, és még a forgalmi szolgálattevő el is menesztette a menetrendinél korábban. Egymás után 4-5 megállón így mentünk tovább menetrendinél hamarabb, a Vonatinfón is látszott, ki is fényképeztem.
2020. jan. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Azon a vonalon amin én szoktam járni, általában az okok:

- biztosítóberendezés hiba

- váltóhiba

- gázolás vagy egyéb baleset

- munkaerőhiány (értsd pl. nem indul a vonat, mert nincs kalauz)

- valami miatt késik valami másik vonat, emiatt borul az egész rendszer és aznap az összes vonat késik

- ????? (minden indoklás nélkül ácsorgunk random helyeken)

2020. jan. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Megáll a vonat, mert lejár a mozdonyvezető munkaideje és ő többet nem áll szolgálatban aznap. :)


[link]


Számomra ez az ember egy hős. Nekem is ezt kéne csinálni!

2020. jan. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nagy a munkaerőhiány, így nincs karbantartás, emiatt nagyon sok a meghibásodás mind a vonatokban, mind az infrastruktúrában. Akik a MÁV-nál dolgoznak, azok sem mindig alkalmasak a feladatukra, kiváltképp a felső vezetés, akiknél sosem a szakértelem számított, hanem a párthűség. Az alsóbb szinteken dolgozók közül pedig csak a lelkiismeretesebbek dolgoznak normálisan. A többiek tudják, hogy úgysem rúghatják ki őket, mert nincs kit felvenni helyettük (ilyen nevetséges alamizsnáért és ilyen munkakörülmények között nem csoda), ezért megtehetik, hogy beleszarnak a munkájukba.
2020. jan. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!