Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit kell mondani mit kell...

Mit kell mondani mit kell kerni? Ha személyvonattal akarok utazni es nem icvel. Am van diakigazolvanyom

Figyelt kérdés
Vonat
2020. jan. 23. 17:52
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Kinek? Hol?
2020. jan. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Azt is kérdezd majd meg, mit kell mondani a vonaton, ha WC-re kell menned. Istenem...
2020. jan. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

Csókolom!

Karakószörcsökig kérek egy diákot személyvonatra, nem szeretnék IC-vel utazni!

Köszönöm szépen!

Viszont látásra!


[link]

2020. jan. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Miert nem lehet normalisan elmondani?!!!
2020. jan. 23. 18:10
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

Azért, mert ilyen "problémákat" magadtól is meg kell tudnod oldani.

Ha ilyen dolgok megakasztanak, mi lesz valami tényleges problémával? Találd fel magad.

2020. jan. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

Pontosan azt kell mondani, amit a kérdésben feltettél.


Személyvonattal akarsz utazni, és nem IC-vel.


Vagy például mondhatod azt is, hogy csak menetjegyet kérsz, pótjegyet/helyjegyet viszont NEM.

2020. jan. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%

3-as vagyok

én miért nem rendesen mondtam????

még azt is leírtam hogyan köszönj. nem kell csinálod semmi más, csak amit leírtam azt felolvasod a pénztáros néninek.

2020. jan. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

Nagy valószínűséggel még azt is megkérdezi a pénztáros, hogy melyik vonattal akarsz utazni. Így aztán annak megfelelő jegyet fog adni.


Ha nem IC-vel mész, akkor nem fog neked IC pót és helyjegyet adni.


Ha megmondod, hogy melyik vonattal akarsz menni, akkor azt is fogja látni hogy az személyvonat, és akkor még gyorsvonati pótjegyet sem fog adni.


Már többször vásároltam úgy jegyet, hogy mindig megkérdezték melyik vonattal megyek.


Más a helyzet, ha IC-vel akarsz utazni, és a helyjegyet egy-két nappal előtte megveszed hogy biztos legyen helyed az adott napra. Ha a menetjegyet csak az indulás napján veszed meg, akkor ott viszont tényleg mondani kell a pénztárosnak, hogy már van helyjegyed, és azt nem kérsz. Mert ha ilyen esetben nem szólsz, és a pénztáros azt látja hogy IC vonat, akkor automatikusan Ő is fog adni egy helyjegyet, így aztán egyszere két helyed is lesz a vonaton.


De ha nem idegenkedsz az internetes jegyvásárlástól, akkor nem kell mondanod semmit, hanem olyan vonatra vehetsz jegyet, amit magadnak választasz ki. Így aztán azt a jegyet/jegyeket kapod, ami arra a vonatra való.

2020. jan. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
33%

Nagyon örvendetes, hogy az itt válaszolóknak régebben se volt olyan problémája, hogy itt vagy ott mit mondjon, hogyan köszönjön, vagy például vegyen jegyet. A legtöbb embernek viszont volt.

Nem kell lekezelő stílusban írni a válaszokat.

Tényleg fogalmam sincs, mi van az emberekkel.

De a Facebookon arccal, névvel is. Sőt, élőben is.

2020. jan. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
72%

#9


Örvendetes hogy a védelmedbe vetted a kérdezőt, de akkor esetleg válaszolhatnál is a feltett kérdésre, mert amit eddig írtál attól nyilván nem lett okosabb.


Nem tudsz neki válaszolni, vagy annyira lenézed hogy válaszra sem méltatod magad?


Próbálj neki segíteni, ha már a "legtöbb ember" nem tud.

2020. jan. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!