Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hol lehet nyugdíjas igazolvány...

Hol lehet nyugdíjas igazolványt csináltatni, és van-e olyan, ami az egész országra érvényes?

Figyelt kérdés
Olyanokat találtam, hogy lehet MÁV-nál, a BKK-nál illetve egyes vidéki városoban igényelni. No de mi a teendő, ha pl. miskolci vagyok, szeretnék unokát látogatni Budapesten, és a Máv- vonalán is szeretnék utazni? Ez egyből három különböző igazolvány? Mert elképzelhető, hogy a BKK-s ellenőrt nem hajlandó elfogadni a miskolci igazolványt. Ilyenkor mi a megoldás?
2020. febr. 5. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2020. febr. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
85%

A nyugdíjas igazolvány azt igazolja, hogy nyugellátásra vagy jogosult, azaz nyugdíjas vagy. Mi a kérdés? Gondolod, hogy ha átkerülsz egy másik városba, ott fiatallá változol?

Szóval mindenhol használhatod, ahogyan a diákok is a diákigazolványt.

2020. febr. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha elmúltál 65 éves, nem kell semmilyen igazolvány, elég a személyi, a jogosítvány vagy az útlevél,


Ha 65 alatti nyugdíjas vagy, az Ellátottak utazási utalvanya című dokumentumot kell beszerezned a MÁK-tól.

2020. febr. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

65 múltam, tehát nem valami sumákságról van szó.

A kérdés apropója: a barátomnak, egy debrecen környéki távolsági buszon, nem fogadta el az ellenőr a miskolci igazolványt.

Ezt vagy az ehhez hasonló helyzeteket szeretném elkerülni.

2020. febr. 5. 14:29
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, minek külön igazolvány, a vonaton/BKK-n a személyi igazolványod is bőven elég.
2020. febr. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ebben írnak valami nyugdíjas igazolványról, de nincs időm végigolvasni ...


[link]

2020. febr. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Végigszöszöltem a linket, most még butábbnak érzem magam, mint mielőtt elovastam volna. Több mint 200 oldal olyan jogi bükkfanyelven, hogy az embernek elmegy az életkedve. :(


Ettől függetlenül köszönöm mindenkinek a segítséget.

2020. febr. 5. 16:45
 8/10 anonim ***** válasza:
Ctr f ès beirod h nyugdíjas. Egy perc alatt megtalálod benne.
2020. febr. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha elmúltál 65, akkor személyi igazolvánnyal igazolhatod magadat. Bp-en minden tömegközlekedésen. Vonaton 2. osztályon ingyen utazhatsz.

Pontosan nem tudom a vidéki városokat, de pl én Volán buszon is ingyen utazhatok 65 éves koromtól.

2020. febr. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
65 év felett személyivel mindenhol (vonat, busz) ingyen utazol. Mit nem lehet ezen érteni?
2020. febr. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!