Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan kell kifizetni a...

Hogyan kell kifizetni a büntetésem?

Figyelt kérdés

nem érvényes vonaljeggyel utaztam villamoson és megbüntettek. azt mondták 7000 Ft, de nálam nem volt annyi akkor és mivel nem abból a városból származom ahol ez történt nem tudom a hivatalban befizetni, csak a Postán. azt mondták, hogy a csekkre 11000-t írnak, de ne foglalkozzak vele és csak hétezret fizessek be. ezt így lehetséges?

szerintem átvertek. ebben az esetben mitévő legyek?



2020. febr. 9. 09:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Melyik város?
2020. febr. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szeged
2020. febr. 9. 10:11
 3/4 anonim ***** válasza:
66%

[link]

Itt vannak a pótdíjfizetés szabályai.

2020. febr. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
90%

[link]

„Pótdíj tételek

Helyszínen és 3 munkanapon belül történő fizetés esetén 7000 Ft;

30 napon belül történő kiegyenlítés esetén 11 000 Ft ;

30 napon túli kiegyenlítés esetén 24 000Ft.”


Mivel nem a helyszínen fizettél, 3 munkanapon belül módod van 7000 Ft-ból megúszni; a fenti linken alul ott van a pótdíjbefizetés helye.

Ha a csekken fizeted be, akkor nincs módod más összeget fizetni, mint ami rajta van.

Nem tudom, pontosan mi hangzott el, így az átverésről nem tudok mit írni; de ha azt írtad, hogy nem abban a városban laksz, és így nem tudod a pótdíjfizetési ponton befizetni; gondolom szóba kerülhetett.

Bizonyára azért írtak rá olyan összeget, ami 3 munkanapon túli megfizetés esetén érvényes, mert csekken nem tudod teljesíteni a három munkanapon belüli megfizetést. Ugyanis A Magyar Nemzeti Bank elnökének, a pénzforgalom lebonyolításáról szóló 18/2009. (VIII. 6.) MNB rendelete - A Magyar Nemzeti Bankról szóló 2001. évi LVIII. törvény 60. §-a (2) bekezdésének a) pontja szerinti felhatalmazás alapján – szerint a fizetési megbízás azon a napon teljesül, amikor a pénzösszeget a kedvezményezett fizetési számláján jóváírják. (A köznyelvben használt csekk hivatalos megnevezése: készpénzátutalási megbízás.) Ez a rendelet 2009. november 1-én lépett hatályba, előtte a befizetés időpontja számított a befizetési teljesítés időpontjának.


Én nem érzékelek átverést, de, te voltál ott; illetve, te reklamálhatsz.

2020. febr. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!