Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az mit jelent, hogy vasúti...

Az mit jelent, hogy vasúti szerelvény rá van feste egy kis kamera, és hogy "video". Azt, hogy felvétel készül azt vágom. De hol? Magában a szerelvényre, vagy ezt a testkamerára értik?

Figyelt kérdés

Én néztem szerelvényen belül, nem láttam.

Ha nem testkamera, akkor esetleg az ajtónál van?


És ez amúgy szabályos? GDPR meg minden...?


2020. febr. 17. 12:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Hogy kamerával megfigyelt. Villamoson is előfordulhat. Testkamera a kalauzok védelme miatt van.
2020. febr. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A felvétel nyilván az adott “helyiségen”, jelen esetben a vasúti kocsin belül készül. Az adatvédelmi szabályzatot a kocsikban is megtalálod, ahogyan a szolgáltató honlapján is.


A testkamera használata nem helyhez kötött , ezért ott a kalauz ruháján van figyelemfelhívó jelzés és náluk is elérhető az adatvédelmi szabályzat.


A GDPR feltételekhez köti a felvételrögzítést nyilvános területeken. Többek között fontos a transzparencia, ezért vannak piktogramok és tájékoztatók. De számít a cél, a rögzítés utáni tárolás ideje, módja, védettsége és az esetleges felhasználás , továbbadása feltételei . Ha a Start adatvédelmi szabályzata ezeket tartalmazza és azt maradéktalanul be is tartják , nincs jogsértés.

2020. febr. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

És mégis mi szükség van mindent bekamerázni? Hogy nézzék h ki h túrja az orrát a vonaton?


A testkamerát az ellenőrök védelmében megértem, sőt még azt is megérteném, hogy a problémás vonalakon a kocsikban is kamerák legyenek.


De mindenhol?! Ennek mégis mi a célja? Ja, a megfigyelés?

2020. febr. 17. 17:38
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem figyel meg senki senkit, ez nem a Big Brother. Csak akkor kérik ki a felvételeket, ha bűncselekmény történt. Szigorú szabályok vonatkoznak erre. Megnyugodhatsz, túrhatod tovább az orrod a vonaton.:)
2020. febr. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!