Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A 3-as metró meghosszabbításáv...

A 3-as metró meghosszabbításával egyidejűleg a 12-es villamos Rákospalota-Újpesten túli ága is megszűnne?

Figyelt kérdés

2020. febr. 20. 04:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nagy kérdés, hogy pontosan milyen nyomvonalon fut majd a metróvonal. A villamos ráhordó funkciója Rákospalota felől megmaradna, a kérdés inkább az, hogy elfèr-e a vasút és a közút között a metró és a villamosvonal is.
2020. febr. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

1-re:

Miért, a metró ott nem a föld alatt menne?

2020. febr. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Tegnap olvastam, hogy a jelenlegi tervek szerint a metró, Rákospalota-Újpestig föld alatt halad. Itt feljön a felszínre, és megy tovább a Megyeri útig. A metró ezen a szakaszon a jelenlegi 14-es villamos pályáját fogja használni. Így a 14-es villamos megszűnik, helyette a 12-es villamos fog közlekedni a jelenlegi végállomásától, a Lehel térig.

Összegezve : Igen, megmarad.

[link]

2020. febr. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#3: Igen, de Rákospalota-Újpesttől a Fóti útig jelenleg közös a pályája a 14-esnek és a 12-esnek.

Vagyis, ha a 3-as metró onnantól a mostani 14-es pályáján haladna, az érintené a 12-es villamost is.

2020. febr. 22. 05:31
 5/13 anonim ***** válasza:
Arrébb rakják, az a 300 méter nem lesz akadály szerintem.
2020. febr. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Rákpspalota-Újpestnél még földalatt lesz a metró, valószínűleg csak a Fóti út után fog feljönni a felszínre. Bár nem láttam a terveket, úgyhogy nem vagyok benne biztos, de így lenne logikus, ugyanis elég meredek emelkedő lenne a föld alól a fóti úti felüljárót elérni ilyen rövid szakaszon. Így viszont a 12-es jelenlegi nyomvonala nyugodtan megmaradhat, bár nyilván az egész terület fel lesz túrva az építkezés idejére elég sokáig, és ki tudja mi lesz utána.
2020. febr. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%
Itt 20 éven belül semmilyen metró sem fog épülni. A villamost persze ettől még megszüntethetik.
2020. febr. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#7: Vitézy Dávid most ígért nekünk 5-ös metrót. :D


OFF

Amúgy szerintem a legnagyobb gondunk rendszerváltás óta, hogy folyton nagyprojektekben gondolkozunk. Európa más országaiban úgy szokás csinálni, hogy néhány évente meghosszabbítják a létező metróvonalaikat 1-1 új állomással, és így szép lassan (de biztosan) építik a hálózatukat. Az egyik kivétel Prága, ahol - leszámítva, hogy még a 90-es évek elején bevezették az időalapú jegyrendszert - eddig ugyanolyan lassan működtek a dolgok, mint nálunk. (Bár most úgy néz ki, ott is pozitív irányban változnak a dolgok.)

2020. febr. 24. 08:02
 9/13 anonim ***** válasza:

Prága sem kivétel, ott is folyamatosan, szakaszonként építik a hálózatot.


Speciel egyébként a kápmegyeri hosszabítást nem nevezném nagy projektnek, inkább kézenfekvő befejezèse a húsz éve abbamaradt metróépítésnek. Long overdue, ahogy az angol mondaná.

2020. febr. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#9: Igazad van, én emlékeztem rosszul. Utánanéztem, mikor nyíltak metrószakaszok Prágában rendszerváltás után:

1990, 1994, 1998, 1999, 2001, 2004, 2006, 2008, 2015

Ehhez képest nálunk így néz ki a lista:

1990, 2014


Jelenleg amúgy Prágában a D vonalat építik , ami várhatóan 2023-ra készül el. Viszont a metróépítések mellett most kezdtek bele 3 elővárosi villamosvonal építésébe is.

2020. febr. 24. 12:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!