Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hol lehet megnézni, hogy egy...

Hol lehet megnézni, hogy egy bizonyos megállótól egy másikba melyik busz visz el és mikor?

Figyelt kérdés

Még sosem közlekedtem egyedül, pedig már ideje lenne..

10-es vagyok (kérlekszépen titeket nem menjetek bele, hogy miért nem mentem eddig egyedül!)


Iskolától kb 50 méterre van a buszmegálló, onnan mennek el a gyerekek a vasútállomásra.


Ki van írva, hogy hányas busz mikor megy, de azt nem tudom, hogy hányas busz megy a vasútállomásra? Ezt hol lehet megnézni? Hogyha például nem tudom senkitől megkérdezni..


az állomáson már más a helyzet, ki van írva, ohgy xy vonat pl nyugatiba meny 10 perc múlva a 4. vágányról. Akkor arra szállok fel, ha dunakeszire szeretnék menni szobról.


Csak a buszt nem értem.. van valami honlap?


2020. febr. 20. 20:05
 1/10 A kérdező kommentje:
Most tudom ,hogy a pl a 512-es busz visz el az állomásra, de ha egyedül vagyok és senki más nincs, akkor ezt honnan tudom meg? havan 500, 505, 510 éa 512-es busz. Nem akarok másik városba elkószálni.
2020. febr. 20. 20:06
 2/10 anonim ***** válasza:
menetrendek.hu
2020. febr. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs neted, akkor a megállóban ki van írva a menetrend.

Ha nincs vagy nem tudod értelmezni, akkor megkérdezed sofőrt.

2020. febr. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Helyközi közlekedés esetén a menetrendek.hu keresőjét használd, de ha ennél kicsit részletesebb infó kell, (pl. hálózati térkép), azt a volanbusz.hu oldalon találsz.
2020. febr. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
10-es vagy? Az mit jelent?
2020. febr. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

jajj bocs. a pont lemarat.. 10. osztályba járok.


De elmondom. Apa egy várossal északabbra dolgozik és ugyanakkor megy haza, mint amikor én érek ki a suliból és midnig fel tud venni. Minden nap. így háát. sosem kellet mennem busszal... Elkényeztetésnek hangzik, pedig nemaz. Ha már ugyanott megy el és ugyanarra megyünk miért ne venne fel?...


Az a baj, hogy megnéztem a menetrendeket, meg mindent, de mindegyik mást mutatott. Ezért vagoyk mindig ilyenekkel bajban. Egyik mondja ,hogy az 510-es az állomásig megy az xy megállótól, de aztán egy másik oldal meg azt, hogy igen, az 510-es megáll ott a sulinál, de elkanyarodik.. Most akkor hogyan higgyem el?

2020. febr. 20. 20:49
 7/10 anonim ***** válasza:

Lehet én vagyok felületes, de nem látom hogy melyik városról van szó...

Általában minden helyi busztársaságnak van honlapja.

Írd be a keresőbe, hogy pécs busz, vagy kaposvár busz, vagy miskolc busz és meg fogod találni a HELYI busztársaság weboldalát.

Ahol keres a menetrendet, illetve a vonalhálózati térképet. Ott meg fogod látni, hogy melyik busz merre megy, hol áll meg.


"Nem akarok másik városba elkószálni"

nem fogsz! a helyi buszok nem mennek át másik bárosba, maximum a közeli falvakba, de onnan vissza is mennek a városba.

De ha nagyon nem tudod mi van, merre jársz akkor szólsz a buszsofőrnek és segít. Gyerekeknek szoktak segíteni, nem bunkók velük... csak velünk felnőttekkel, de mi már megszoktuk :DDDDD


Amúgy javaslom, hogy kezdd el nézegetni a menetrendeket, térképeket, mert ha történik valami váratlan akkor legalább minimálisan legyél képbe merre kellene menned, mit kellene csinálnod.

Ha pedig van egy kis időd, akkor vegyél egy napijegyet és járd körbe a környéket busszal, hogy legyen utazási rutinod.


Jó dolog ha az embert állandóan kocsikáztatják, de egy kis talpraesettségnek lennie kell!

én 5. osztályos koromtól kezdve jártam át másik városba suliba, majd dolgozni is. Jó ha az ember el tudja magát képzelni 3D-ben a világban... merre van fent, lent, előre, hátra merre induljon ha menni kell valahova!

2020. febr. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
51%
Figyu, google maps mindent visz. Tömegközlekedésben is. Beírod honnw akarsz hova menni, mikorra / mikor és kiadja neked az útvonalat, hogy mikorra érj melyik buszmegállóra, melyikre szállj fel stb.
2020. febr. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem derül ki a város. A kérdésben Szob és Dunakeszi van megemlítve példaként, de aztán 500, 505, 510 éa 512-es busz buszokat emleget. Ezek Maglód, Gyömrő környéki elővárosi buszok. Ezek nem helyijáratok, tényleg át tudnak vinni másik városba, az 512-est kivéve, mert az egy kvázi helyijárat Péterin belül. Az 500-as busz viszont nem arra jár, az tévedés lehet. Ezek létező vagy kitalált járatszámok?

Ha konkrét települést írnál, akkor lényegesen többet tudnánk segíteni.

Ehhez a környékhez (ha tényleg erről van szó) itt a Volánbusz térképe, ezen láthatod, hogy hányas busz merre megy: [link]

Amúgy pedig, ahogy előttem is írták, használd a Google térképet.

2020. febr. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Vannak olyan buszok, amelyek egyben helyiek és helyköziek is, ezek átmehetnek más városba is.

Szóval fontos lenne leírnod, hogy melyik városról van szó, ugyanis valahol full részletes menetrend van, valahol meg megrekedtek a 80-as években, valahol meg a kilencvenes évek keveredik a XXI. századdal (Zalaegerszegen 90-es évekbeli menetrendek vannak a megállókban, de valamelyik megállóban van (Futár)szerűség.

2020. ápr. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!