Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szerintetek is egyre több a...

MikeS13 kérdése:

Szerintetek is egyre több a tahó busz, villamos stb. - vezető a közösségi közlekedésben? Azt hiszik, hogy ők a nagyon pontos, menetrendet betartó vezetők, ezért bottal érkező idősek orra előtt csukdossák be az ajtót.

Figyelt kérdés

2020. febr. 27. 09:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

Erősen hígul a szakma, mert munkaerőhiány van, így kétszer is meggondolja egy vezető, hogy milyen következményei legyenek egy-egy kihágásnak, utaspanasznak, mivel nem lesz màs, aki a volán vagy a kontroller mögé üljön. Ez tény. És nem igazán látszik, hol a folyamat vége.


Én egyelőre kitartok a közösségi közlekedés használata mellett, de egyre több a konfliktusom piros lámpánál, peron mellett zárt ajtókkal jó percig ácsorgó villamosvezetőkkel, első ajtót “fázom” felkiáltással ki nem nyitó buszsofőrökkel, zebrán kis híján engem elgázoló trolisokkal és szakadó esőben a buszon cigiző, végállomáson indulás előtt felszállni nem engedő patkányokkal.

2020. febr. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Az én tapasztalatom az, hogy ellenkezőleg. Azt is megvárják, akinek semmi baja. Viszont olyan utasokkal találkozom, akik akkor is szidalmazzák a vezetőt, amikor az már háromszor jelzett indulást, háromszor nyitott ajtót, de negyediket már nem teszi meg.
2020. febr. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
19%
Fel kell jelenteni, lyogaink van!
2020. febr. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%

"Fel kell jelenteni, lyogaink van!"

Viszont helyesen írni nem tudsz.

2020. febr. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

pont annyi a tahó busz, villamos és trolivezető, mint az élet más területén az emberek.


Csőlátó vagy, nézz előbb szét, aztán ítélkezz. Valószínű, hogy ritkán jársz hivatalokba, önkormányzatok különböző osztályaira, és hadd ne soroljam..estleg egy luxustermékeket árusító igen exkluzív boltba is nézz be...

2020. febr. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

Fura ez a világ, hogy az öregek el felejtik, van más is rajtuk kívül. Leszállásnál előre tolakodnak, még végállomásnál is, hogy aztán, más emberek előtt cammogjanak le a járműről. Azt nem érdekli, hogy más ember sietne, mert elérné a csatlakozását.

Ugyanez van, hogy akkor a busznál is ott a menetrend, mert azon a buszon, suliba igyekvők vannak, munkába menő emberek és hadd ne egy nyugdíjas emberke tartsa fel őket, akinek éppen, akkor van kedve utazni.

2020. febr. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ismerjétek meg a másik oldal véleményét is: [link]
2020. febr. 28. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyre több, igen, szó szerint. Pedig még jó 10 évvel ezelőtt nagyon a pártjukat fogtam úgymond. Jó, az, hogy becsukják az ajtót, pedig még simán ráérnek, ez mindig is volt. De én pl sokat biciklizem.... Hiába marha nagy állat egy busz, mégis régebben úgy éreztem bízhattam bennük, hogy nem ütnek el, hisz az a szakmájuk, hogy vezetnek, értik és átlátják a közlekedést. Alapvetően úgy vagyok, hogy legyen az elsőbbség a buszé, hisz azon van a sok utas, és csak utána jövök én biciklisként. Mégis régen előzékenynek éreztem a BKK sofőröket, és sokszor nekem kellett inteni, hogy ugyan, előzz csak meg nyugodtan, lehúzódok ahogy bírok és vigyázok magamra, hisz van még annyi hely.... Ma meg?

Egy rakás buszsofőr épp az ellenkezője. Jó, ha épp nem üt el, úgy száguld el mellettem....


Régen komolyan mondom, tiszteltem a buszsofőröket, ja, ugyanúgy a legtöbb taxist is! Ma meg őrült veszélyesnek tartom mindent, hiába van még köztük rendes és tisztességes, a többség sajnos már nem az!



Az ajtóbecsukáról meg annyit, hogy tegnap nekem is volt egy ilyen szitum. Megállóba értünk, becsukta az ajtót, nehogy felszálljunk, aztán kezdett bekanyarodni a belső sávba, de egyrészt még voltak ott autók, másrészt elől végig piros volt a lámpa még hosszú ideig. És ott állt ferdén, félig a megállóban, félig a belső sávban csukott ajtóval, alig pár utassal. Míg ha a megállóban maradt volna a piros lámpa erejéig, kényelmesen felszállhattunk volna többen is és neki is könnyebb lett volna az indulás. De nem, a sofőr ott megmutatta, hogy ő a főnök, mert máshol gondolom semmibe veszi mindenki...

2020. febr. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Éppen a kérdés feltevése után pár órával újabb eset:

Metró pótló busz a Népliget megállóban. Napszemüveges vezető, egyik fülében fülhallgatóval indul el a megállóból, amikor hátulról szívszorító gyermeküvöltés hangzik. Elkezd egy hölgy is kiabálni, majd az utasok kórusban, hogy "álljon már meg". Vezető végre megállítja a járművet, majd a visszapillantón keresztül hártanéz és kiordít a fülkéből, hogy "Mi van?" Utasok kiabálnak, hogy "Beszorult valaki!" Erre végre kinyitja az ajtót, vár egy kicsit, majd visszacsukja és mint aki jól végezte dolgát indul is tovább.

Tehát én nem ítélkezni akarok, ahogy írta valaki, csak a saját tapasztalataimra támaszkodom.

Szintén nem túl régi eset, hogy egy hölgy elesett a busz mellet, a vezető meg becsukta az ajtót és elhajtott, de a hölgy a mögötte jövő buszra felszállt és a következő megállóban előresétált és megkérdezte a buszvezetőt, hogy miért csukta be az ajtót amikor ő odafutott és elesett. A vezető válasza az volt, hogy ne szaladgáljon, akkor nem fog elesni.

A megosztott videót meg inkább hagyjuk.

2020. febr. 28. 10:48
 10/11 A kérdező kommentje:

Ha láttok valamilyen esetet nyugodtan meg lehet osztani.

Természetesen ha utasról van szó azt is.

Tényleg fontos a pro-kontra nézőpont.

2020. márc. 2. 10:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!