Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szerintetek a MÁV meg fogja...

Szerintetek a MÁV meg fogja szűntetni a szegedi gyorsított InterCity-ket, illetve az étkezőkocsit rajtuk?

Figyelt kérdés
Tavasszal szokott lenni az 1. számú menetrend módosítás. Akkor szerintetek vissza fog állni a régi menetrendje a 2 vonatpárnak?

2020. febr. 29. 22:17
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

szerintem nem.

a vasúton általában az a tötrénet, hogy egy agytröszt kitalál valami óóóórbitálisnagy baromságot amiről messziről lerí, hogy nem fog működni. Aztán beadja a főnöknek, hogy mit talált ki, csinál mellé néhány frankó csártot, meg prezit és mivel a főnök rohadtul nem ért hozzá csak azt látja, hogy kevesebb ez, meg több az lesz a módosítás miatt és már bele is megy.

Aztán amikor kiderül, hogy tényleg óóóórbitális nagy baromság és nem működik az életben a dolog akkor a kis kitalátorunk továbbra is nyomatja a főnökségnek az okosságokat, hogy de ezért jó, meg azért jó és majd meglátja hosszútávon a hatásait milyen frankó lesz, mert ha kiderül, hogy tényleg nem ér semmit, úgy kirúgják hogy még Bangladesben sem lehet többet bakter sem.

és így vannak olyan projektek amik már 10 éve mennek miközben teljesen életképtelen elképzelések....

2020. febr. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Nem hiszem ahogy az előttem szóló irta mindig kitalálnak valami baromságot. Sajnos több utast is érint a probléma ismerőseim közül is vannak olyanok akik nem tudnak hazamenni az egyetemről egyből hanem másnapig várniuk kell mert az utolsó vonatot átrakták 19.33-ra és az utolso óra meg 19.30 ér véget. De a vonatok is sajnos sokat késnek miatta az egesz menetrend csak még nagyobb káosz lett ezáltal.
2020. márc. 1. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1-es, ezt a módosítást NEM a vasútnál, hanem a megtendelő minisztériumban agyalta ki valaki és államtitkári szinten lett jóváhagyvs. A MÁV-Start kézzel-lábbal tiltakozott ellene, még a menetrend közzétételének törvényes határidejét sem tartották be, hogy legyen idő még tárgyalni a minisztériummal. A vonatkozó közlemény is úgy kezdődik, hogy “minisztériumi megrendelésre” történt a módosítás. Tehát abszolút nem igaz az, hogy a vasútnál találta volna ezt ki valaki és nyomta volna át a főnökein. Ez egy politikai alapú rendelkezés, csak épp megindokolni nem sikerült soha senkinek.


Ennek megfelelően nyilván az a kérdés, hogy akitől jött ez a baromság, továbbra is olyan pozícióban van-e , hogy el tudjon kaszálni egy korrekciót.


Az meg külön izgalmas, hogy mondjuk Szeged és Kecskemét között tényleg elmegy az utolsó vonat este fél 8-kor - látva más hasonló vonalak menetrendi kínálatát és forgalmát, egyszerűen nem hiszem el, hogy a 20:45-ös Kárásznak ne lenne forgalma minden nap.

2020. márc. 1. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"utolsó vonatot átrakták 19.33-ra"

ja és utána meg megáll Szatymazon negyed órára hogy visszaugorjon a rendes ütemébe... LOL.

A pécsi vonalon is ez van.


Nem feltétlen kellene a fősuliról frissen kikerült szűknadrágos kis homárokat akik még villamossal sem mentek 2 megállónál többet soha, mert apuci vitte őket be minden nap hogy ne törjön le a keze a hellokittys uzsistasi cipelése közben, rögtön pozícióba helyezni, mert ez van belőle.

2020. márc. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha már van ez a két pár vonat, akkor szerintem jó ötlet volt berakni az étkezőkocsikat (mondjuk pont nem ebédidőben...). Azt nem tudom, hogy nyárra lesz-e elég étkezőkocsi, amikor a Balatonra kellenek majd ezek.
2020. márc. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5-ös, az étkezőkocsiknak nem sok köze van a vonatok megállási rendjehez. Ezen a vonatpáron most pont, hogy kisebb a forgalom, mint korábban, hiszen egy csomó átszálló vagy részszakaszon utazó ember nincs rajta. Sokkal értelmesebb lenne a büfékocsit a legnagyobb forgalmú vonatokba rakni, nen pedig a kisebb forgalmú kirakatvonatba.
2020. márc. 2. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja ez igaz. Én abból indultam ki, hogy aki azon a vonaton van, mindenképpen utazik két órát, így bőven van ideje étkezni... Mondjuk én Köki és Cegléd között is meg tudnék inni ott egy sört, szóval a rendes IC-ken is elférne.
2020. márc. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Végülis visszaáll az ütemes menetrend.
2020. márc. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!