Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vonattal vagy Oszkárral...

Vonattal vagy Oszkárral utaznátok?

Figyelt kérdés
Miskolc-Budapest táv. Telekocsival jóval olcsóbban jönne ki mégis vonaton valahogy nagyobb biztonságban érzem magam. Velem van a baj , hogy nem szívesen ülök be egy idegen mellé , meg általában mindig félek autóban . Más hogy van ezzel?

2020. márc. 8. 16:51
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Szia. Mindig oszkárral utazom. De én is csak vállalkozásban dolgozó,kisbuszos sofőrökkel. Ezeknek ki szokott lenni írva,hogy számlát is ad az útról, ill.utasbiztosítás is van az autón. Ezek megbízhatóak,pontosak,gyorsak. Kb.10 éve utazok velük. Sosem csalódtam,csak a civil,magánautósokban. Azokat nem ajánlom.
2020. márc. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Ha vonaton érzed magad biztonságban, akkor válaszd azt.

IC időben közel ugyanott van, ahol a kocsi.


Annyi, hogy vonatra is felszállnak mindenféle "egyedek" meg alapvetően mások üvöltését, vergődését kell hallgatni sokszor. Cserébe egy fokkal több a helyed, egy filmmel kényelmesen eltelik az a 2 óra.


Oszkárnál tényleg az a baj, hogy nem tudod előre, kivel fogsz utazni. Nyilván bizonyos paramétereket tudsz nézni, milyen autó, milyen igényszint, csak 2-en ültök hátul, lecsekkolható, rendes sofőr.


De én is futottam már olyanba, romhalmazzal jöttünk végig pályán 90-el. Vagy fiatal sofőr srác végig Messengerezett vezetés közben, vagy Volvo-s gyerek a csaja által mutogatott Facebook posztokat nézte miközben 160-al tolt le mindenkit az útról villogva, dudálva, 20 centire ráhúzva.


Vagy volt srác aki betuszkolt 3-unkat hátra a kocsiba, majd közölte, hogy "ha nem gond" még elmegyünk a Keletiből Hüvösvölgybe a csajáért. Akire 1+ órát vártunk, mire elindultunk és hazafelé egész úton a nyavajgását hallgattuk.


De persze van pozitív tapasztalatom is bőven. Összességében meg azt a 2 órát ki lehet bírni bárkivel.

2020. márc. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

90-essel utazom, 340 Ft a vonatjegy Ms-Bp között, szal.......

Ha nem így lenn akkor inkább oszkárral mennék! - Bár vannak egész jó voantok is az említett viszonylaton.

2020. márc. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én legfeljebb valami brutál, hosszú fennakadást okozó tehervonat-siklás esetén fontolnám meg a telekocsit.


Nekem a biztonsag az elsődleges és a vasút egy sokszorosan túlbiztosított, profik altal működtetett rendszer, az utakon meg sok az amatőr, hasonló sebesség mellett. Az utazóközönségben soha nem találkoztam veszélyes elemekkel, zavaróakkal persze igen, de ez, mint látjuk , telekocsi esetén is előfordul és ott nem tudsz kimenni az előtérbe.


Ugyanigy a higiénia: szezonon kívül is zavar a beteg emberek közelsége, vonaton odébbülök és kész, autóban meg nincs ilyen opció.


Időben hasonló, persze a találkozóhely es a kiszállás helye lehet jobban alkalmazkodik telekocsi esetén az igenyeimhez, ez kétségtelen.

2020. márc. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
46%
Bármivel inkább, mint vonattal. És Miskolc-Budapest távon a vonat minden, csak nem biztonságos.
2020. márc. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
70%
Ha tehetném ilyen távra telekocsit választanék. Viszont nem tehetem. A településemen soha nincs elérhető telekocsi sofőr. A MÁV egy megbízhatatlan, tróger társaság, ahol az utas az utolsó.
2020. márc. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!