Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha a távolsági buszon nincs...

Ha a távolsági buszon nincs elsőajtós felszállás, akkor hogyan veszek jegyet?

Figyelt kérdés
Amikor megállóból szállok fel, mert a sofőr a hátsó ajtóhoz irányít és el van zárva a többi utastól egy sárga figyelmeztető kiírással. Eddig senki nem szólt, hogy itt kell "a jegyet megvenni". Ha jön az ellenőr, megbüntet mert jegy nélkül utazom?😱

2020. márc. 24. 04:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
74%
Az elővételi pénztárakban és online meg tudod venni, de más is megveheti neked és at tudja küldeni a jegyet. Igen, ez ilyen rövid idő alatt bevezetve erősen szuboptimális megoldás, felvet egy csomó kérdést, de egyelőre nincs jobb.
2020. márc. 24. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%
Bocsánat, azt csak én gondoltam hozzá, hogy más is megveheti a jegyet helyetted. Valójában a közlemény szerint le kell töltened az alkalmazást a telefonodra és aktív mobil adatkapcsolattal kell rendelkezned. Azt nem tudom, hogy az egyenlegedet fel tudja-e tölteni más, ha nincs bankkártyád.
2020. márc. 24. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
49%
kimis lehet nyomtatni a jegyet azt hiszem. de meg kell venned.
2020. márc. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
76%
on.line természetesen ez az új módi.
2020. márc. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem nem büntethet meg, mert senki nem kötelezhető arra, hogy okostelefonja legyen, meg mobilnetje.
2020. márc. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
48%
Nyilván senkit nem lehet kötelezni, hogy legyen okostelefonja és internete is. Szintén nem kötelező olyan szolgáltatást igénybe venni, aminek a fizetési feltételeit nem tudod teljesíteni.
2020. márc. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
51%

Bocs, de távolsági buszon életembe nem láttam ellenőrt.

Amúgy meg ha a sofőr el van barrikádozva, akkor hogy az istennyilába mutatom meg neki a jegyem? 😤

2020. márc. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
69%

#6:

Akkor arra válaszoljál már, ha ennyire okos vagy, hogy aki volánbusszal jár melózni, mert más nem jár a kisvárosban, ahol él, még vonat sem, az mit csináljon? Lehet ideböfögni, hogy senki ne járjon akkor busszal, ha nem tud jegyet venni, de az NEM segítség, akkor inkább ne írjatok semmit.

2020. márc. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

8-as, igazából a Volánbusz sem irt semmit erre a helyzetre.


Mi van a közleményben? Az, hogy lehet végre online jegyet venni és hogy ezzel egyidejűleg a sofőröknél felfüggesztik a készpénzes jegyvásárlást. Mivel másfajta jegyvételi lehetőség nincs, ez azt jelenti, hogy csak online vagy az igen kevés és sokszor nagyon távoli, nem túl bő nyitva tartású pénztárakban vehetsz jegyet. Arról egy kûrva szót nem írnak, mi a teendő, ha mobiltelefon , net kapcsolat vagy bankkártya hiányában mégiscsak rászorulna az utas a jegyváltásra. Innentől kezdve csak a Volánbusz jóindulatában lehet bízni, hogy nem küldenek ilyenkor ellenőrt sehová. (Szoktak pedig, üzenem ezt annak, aki soha nem látott még helyközi buszon ellenőrt. Olykor még a puszta közepén is kiintik akár még a gyorsjáratot is pár perces kontrollra.)

2020. márc. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
52%

Ha meg akar büntetni az ellenőr, köhögd arcon és tuti elmenekül :D

Na de most komolyra fordítva.

SENKI kedvéért nem vagyok hajlandó okostelefont használni.

Netezésre, pláne online fizetésre a számítógép és a laptop való, nem egy tenyérnyi szar bélyegnyi képernyővel. Úgyhogy bevehetik!

2020. márc. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!