Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Most a koronavírus miatt, nem...

Most a koronavírus miatt, nem lehet jegyet venni személyesen a helyközi buszokon?

Figyelt kérdés
Azt írják hogy online vehetek csak jegyet, de nekem nincs sem mobilom, sem bankkártyám, most hogy tudok így utazni? Vajon hogy ellenőrzik, hogy vettem-e jegyet? Lehetnek most ellenőrök a buszon?

2020. márc. 25. 08:56
 1/4 anonim ***** válasza:
63%

Drágáim, kedves kérdező!


30 éve nem utaztam helyközi és távolsági buszon, de nem kellett 30 mp arra, hogy megtaláljam az egzakt választ.


Íme:

A helyi és helyközi viszonylatokban továbbra is válthatók papíralapú jegyek a szokásos elővételi módokon, de a Nemzeti Mobilfizetési Zrt. és a Volánbusz azt kéri, hogy Magyarország Kormánya tanácsának megfelelőlen csak az vegye igénybe a közösségi közlekedést, akinek halaszthatatlanul szükséges. Az autóbusz-társaság kéri továbbá, hogy aki csak teheti elektronikus úton váltsa meg jegyét.

2020. márc. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%

2-es, akkor legyszives a következő 30 másodpercben olvasd is el azt, amit idéztél és értelmezd a következő élethelyzetekre:

- A legközelebbi elővételi jegypénztár 103 km-re van tőled és

- nincs bankkártyád vagy bankszámlád, mert sosem volt rá eddig szükséged és/vagy

- nincs okostelefonod és/vagy

- nincs mobilneted és/vagy

- nincs megfelelő térerő a környéken vagy

- lerohad a mobiljegyrendszer.


Ilyenkor mi is a pontos teendő?


Azt nem merték leírni, hogy igazából egy csomó reális élethelyzetre nincs megoldás, de a sofőr jegyet nem fog neked adni. Magyarul belekényszerítenek a bliccelésbe. És reménykedj , hogy nem jön ellenőr.


Ahelyett, hogy inkább ingyenessé tennék az egész rendszert - hiszen innentől kezdve aki kicsit is trükközni akar, majd elmondja, hogy nincs bankszámlája.

2020. márc. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Felhívtam a Volánt, azt mondták, oldjam meg. Köszönöm szépen.


Attól függ, hogy lesznek ellenőrök a buszon, hogy ki fognak cseszni az emberekkel vagy sem. Kevésbé forgalmas járatokon előfordulhatnak, hogy begyűjtsék a pótdíjat.

2020. márc. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#2

Kényszerítenek?? :D Ez aranyos, engem még senki nem kötelezett rá, hogy felszálljak a buszra...

2020. márc. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!