Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Távolsági járat - ellenőrzés...

Távolsági járat - ellenőrzés de nincs jegyed?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Mi van akkor, ha holnap elutazok a 25Km re lévő városba, de nem tudok jegyet venni, de ellenőrök szállnak fel?

Őszintén nálam még a regisztráció se megy, pedig kenem vágom a dolgokat....

Szóval ha nemtudok jegyet venni, de az ellenőr ott van, akkor mégis mi történik?

Megbüntetnek, én meg kussoljak miközben KÉPTELENSÉG jegyet vennem, mert kis fenék faluból jövök?



#vopan
2020. ápr. 3. 00:25
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
14%
Ha olyan állomáson szállsz fel (IC-t kivéve, de azok csak nagyobb helyen állnak meg.), ahol nincs sem péntár, sem automata, akkor a vonaton is vehetsz jegyet.
2020. ápr. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Bocsi, lemaradt hogy Volán buszról van szó! (Szolnok megye)
2020. ápr. 3. 00:29
 3/25 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk is ilyen a helyzet.

Eddig a "bezartság" óta 4 szer buszoztam mert muszáj volt.

Jegyet ugye nemlehet venni mivel előlre nem mehetsz. A végállomáson lehet venni de ha nem oda mész akkor így érdekes. Főleg úgy hogy ottis csak egy adott buszra tudsz venni, amit ha lekésel buktad a jegyet.

Amugy ellenőr nemvolt egyszer sem.

(Nekem van bérletem)

2020. ápr. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Oki


Egyébként nem lenne muszáj mennem, de mindent betartok, ha megyek valahova min 3 pár kesztyű + maszk.

Mekizni mennék haverral, kérdés mennyire lehetne meglépni :D

Sajna melózok is, szóval nem látom akadályát annak hogy étterembe menjek.

De a lényeg a lényeg hogy akkor végülis hazafelé lehet jegyet venni!

2020. ápr. 3. 00:55
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

tegnap reggel ez nálam is felvetődött. Mi van ha valaki pl két falu közt mozog, safőrnél nem vehet, faluban nincs iroda, és tegyük fel online sem tud venni, ami azért idősebb korosztálynál megesik.


Akkor lényegében ingyen utazott?


Bár belegondolva az is biztos, hogy ha pl valaki faluból utazik városba akkor utólag nem fogja megvenni a jegyet a városba érve.

2020. ápr. 3. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

5#

Ha lenne wi-fi a buszon + nem -20 fok lenne télen és +50 nyáron a buszon (értsd se hűtés se fűtés kényelem 0)

Akkor akár az odautat is fizetném utólag, de nincs igy.

2020. ápr. 3. 01:00
 7/25 anonim ***** válasza:
48%

Jó, ez így más kérdés, de a lényeg, hogy jóformán a lehetősége sincs így meg sok esetben a fizetésnek. Mondjuk ha engem nekiállna emiatt szekálni az ellenőr szerintem simán nem hagynám magam, ők nyújtják a szolgáltatást, akkor nekik kéne megoldani, hogy lehetőség legyen a fizetésre bárki számára gond nélkül.


Mert tényleg feltéve azt az esetet ha egy oylan ember utazik két falu közt akinek nincs okostelefonja, akkor az ha a fene fenét eszik sem tud jegyet venni hiába is szeretne.

2020. ápr. 3. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
73%
#7 teljes mértékben így van
2020. ápr. 3. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
49%

Én még régebben utaztam buszon, kb amikor bevezették ezt az online jegyvásárlást. Bár akkor már a bkv-nál használták ezt a módszert.

Nem gondoltam, hogy a távolsági buszokon is bevezetik. Mentem a 12 km-re lévő megyeszékhelyre, egy kis faluból. Megáll a busz, szállnék fel, de csak hátul nyitotta ki az ajtókat. A buszvezetői rész le volt kerítve szalagokkal. Kérdeztem tőle, hogy hogy vegyek jegyet? Azt mondta, hogy interneten lehet, vagy bent a városba a jegypénztárnál. Nem tudtam jegyet venni, mivel nincs bankszámlám, de utaznom is muszáj volt. Leültem, és reménykedtem benne, hogy nem jön ellenőr. Érdekes, mások ezt ilyen egyszerűen megoldották? Senki nem reklamált, hogy nem tud jegyet venni.

2020. ápr. 3. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:
42%
Egyik nap jött anyám hozzám a 15 km-re lévő faluból,be ide a városba.Neki sincs okostelefonja,így nem tudta megvenni.A sofőr nem szólt erre semmit,másoknak se volt jegye,bár csak 5-en voltak a buszon.Ez van,nyugodtan menj.Sztem képben van a Volán ezzel az össze-visszasággal,illetve nem gondolom azt hogy ez most a legnagyobb gondjuk,hogy ezrével ráküldjék az emberekre az ellenőröket.
2020. ápr. 3. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!