Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Állítólag most nem lehet a...

Állítólag most nem lehet a vonaton a kalauztól jegyet venni. Mi van akkor, ha jegy nélkül szállok fel olyan állomáson, ahol nincs jegykiadás?

Figyelt kérdés
Nálunk hétvégén hol van jegykiadás, hol nincs. Ha nem muszáj, nem kockáztatnék az appból való jegyvásárlással.
2020. ápr. 3. 19:02
 1/8 Andizsuzsi ***** válasza:
0%
Megbüntetnek.
2020. ápr. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

"Állítólag most nem lehet a vonaton a kalauztól jegyet venni."

Hazugság. Ma kétszer is vettem jegyet kalauztól.


"Mi van akkor, ha jegy nélkül szállok fel olyan állomáson, ahol nincs jegykiadás?"

A kalauztól veszel jegyet, pótdíj nélkül.


"Ha nem muszáj, nem kockáztatnék az appból való jegyvásárlással."

Semmit nem kockáztatnál. Sőt, kapnál 10% kedvezményt.

2020. ápr. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Ha nem muszáj, nem kockáztatnék az appból való jegyvásárlással"


mégis mit kockáztatsz?

komolyan kérdem, mert én rendszeresen az appban veszek jegyet és megijesztettél... tudsz valami? valami nem jó az appal?

2020. ápr. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3 Mávos Facebook-csoportban sokan írták már, hogy az app levonta tőlük a pénzt, de jegyet nem adott. Közülük volt, aki visszakapta a pénzét, de volt olyan is, aki nem. A másik, hogy az appból vásárolt jegy csak egy vonatra érvényes. Ha az a vonat pont kimarad, akkor cseszheted, vehetsz még egy jegyet.
2020. ápr. 5. 17:39
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

Az appból vásárolt jegy továbbra sem csak egy vonatra érvényes, nem tudom, miért terjed ez a hülyeség már sokadszorra itt. De ha vonatra lenne érvényes, nyilván vonat kimaradása esetén a vasútnak kártérítési kötelezettsége van, tehát nyilván nem az utasnak kéne problémát jelentsen ez.


A másik probléma, miszerint levonja, de nem ad jegyet, elvileg nagyon ritkán előfordulhat, de olyankor egy ideig max. zárolva van az összeg, úgyhogy valódi kár senkit nem ér.

2020. ápr. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

Ja ha A Mávos Facebook-csoportban sokan írták akkor az úgy is van! :DDDD

csak azért kérdeztem, mert amióta az appban lehet vásárolni én csak ott veszek jegyet biciklire, ic-re, kedvezményesen, stb. és soha nem volt semmi gond nem volt.

És a vonathoz kötöttség sem áll meg, ez is tapasztalat.

De ha A Mávos Facebook-csoportban sokan írták akkor az biztosch úgy van!

2020. ápr. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

?

Évek óta napi szinten vonattal utazok, soha nem lett érvénytelen a jegyem hasonlók miatt. Miért ne lenne érvényes a következőre? Nem kevered valmivel?

2020. ápr. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Többször is volt, hogy appból vettem, belassult, nem adta ki, de levonta. Utólag visszakaptam. De azért szívás volt, mert sorba kellett állnom a pénztárnál, mert különben jegy nélkül szálltam volna fel a vonatra.
2020. ápr. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!