Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vonatpótló buszokról lenne...

Vonatpótló buszokról lenne pár kérdésem? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ugye azt olvastam, hogy a vonatok helyett vonatpotló buszok közlekednek.

Kérdéseim: Ezekre hol lehet felszállni? (Tudom, hogy ne a vasútállomáson várjam) de ezek a buszmegállóknál fognak megállni? Illetve a vasútállomáshoz legközelebbinél csak?

Bankkártyám nincs, jegyet hol tudok venni?

Ugyanúgy lehet a vasútállomások az automatában, az érvényes a vonatpótlóra is?



2020. ápr. 8. 14:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Melyik vonalról van szó? Van H az állomás mellett van kialakítva egy pótló megálló. A jegy ugyanúgy érvényes a vonatra és a potlora is. Jegyet pénztár vagy kalauz vagy automata ad.altalaban sárga alapon kint szokott lenni papír H merre van a pótló. De állomási személyzet tudni szokta.
2020. ápr. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A megállókat a vágányzári hirdetményekben jelzik, hiszen sokszor nem a vasútállomásnál, hanem jobban megközelíthető buszmegállókban állnak meg a pótlóbuszok. Jellemzően egy vasúti megállot a legközelebbi buszmegállónál megállva pótolnak. Jegyet alapesetben a buszon utazó jegyvizsgálónál is tudsz váltani, de most nem tudom, árulnak-e jegyet ők. De ha van automata az állomáson, természetesen az ott váltott jegy érvébyes a pótlóra is.
2020. ápr. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!