Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A buszokon, villamosokon mi...

A buszokon, villamosokon mi értelme van az indulás jelző csengőnek?

Figyelt kérdés

- Ha pl. szállnék le akkor ahogy nyílik az ajtó egyből szállok is le tehát okafogyottá válik

- Felszállásnál pedig ha már épp indulna mikor futok hogy elérjem akkor meg pont leszarom, úgyis meg fogok próbálni felszállni, nem érdekel h sípol az a jelző.


Akkor tehát van értelme/létjogosultsága?



2020. ápr. 21. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Leszállásnál nem mindenki pattan egyből. Én pl volt, hogy elbambultam, és már szálltak fel az emberek, mikor észbe kaptam, hogy le kéne szállnom. Többször láttam már ilyent amúgy.

Felszállásnál pedig sokan vannak, akik nem szállnak fel, ha már sípol.

Ha pedig nem sípolna, akkor az emberek lazán korzózgatnának az ajtóban, és folyton rácsukódna valakire az ajtó, mert nem is gondolt rá, hogy már indulni fog. Így meg számítasz rá.

2020. ápr. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Van értelme, csak nem jól használják. Hivatalosan azt jelenti, hogy már ne szállj fel és le, mert bármikor záródhat az ajtó, ami balesetet okoz, ha ott vagy. De a járművezetők gyakran arra használják, hogy siettessék az utascserét, pedig nem erre való. Az ember pedig megszokta, hogy erre használják és tojik rá, ha szól. Úgy kéne használni, hogy a járművezető kivárja az utascsere végét, miután tiszta az ajtó megnyomja az indításjelzőt, majd 2-3 másodpercre rá zár. Ha közben észreveszi, hogy még jön valaki és belefér, hogy megvárja, visszanyit ha kell és kikapcsolja az indításjelzőt, jelezvén az érkező utasnak, hogy megvárja, jöjjön (persze tudom, hogy a régi járműveken nem lehet kikapcsolni, addig berreg míg minden ajtó nem zár, de ilyen már elvétve van, a modern járműveken ki lehet kapcsolni - de a régin akkor megvárja, míg teljesen zár az ajtó és utána nyit vissza).
2020. ápr. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A Magyarországon szinte minden helyi közlekedési eszközön alkalmazott, fény- és hangjelzés együttes használatával történő indításjelzés nagyon sokáig szinte egyedülálló volt a világon, de egyértelműen terjed, mint fontos biztonsági eleme a közösségi közlekedésnek.


1. Mind a le-, mind a felszálló utasokat figyelmezteti az ajtó záródására. Ez nyilván ott a legfontosabb, ahol az utascsere végeztével nem azonnal indul a jármű (pl. végállomások, lámpás csomópontok, időkiegyenlítő pontok).


2. A vak és gyengénlátó utasoknak a hangjelzés, a siket és nagyothalló utasok számára a fényjelzés segit eldönteni, hogy megkezdhetik-e a fel- vagy leszállást.


3. A járműveken utazó utasokat is figyelmezteti az indulásra, hiszen hosszabb megallohelyi tartózkodás során előfordul, hogy az ember helyezkedik, pakolászik, stb.

2020. ápr. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja tényleg.
2020. ápr. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A jelzés természetesen nem neked szól, arra szolgál, hogy figyelmeztesse a többi utast, hogy az ajtók záródnak, fejezzék be a le-és felszállást, hogy a jármű biztonságosan és időben el tudjon indulni.
2020. ápr. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp hasznos, ha egy távvezérelt ajtó záródása előtt van figyelmeztetés. Szerintem ez olyan egyértelmű, hogy magyarázni se kell. Képzeld el, hogy adott egy nyitott ajtó és emberek, akiknek nincs befolyásuk az ajtó működésére, ki-be sétálnak rajta. Nem jobb ha van egy jelzés, amikor az ajtó vezérlője úgy dönt, ideje becsukni? Hogy mi ez a jelzés, azon lehetne vitázni, sokszor tényleg fülsértő az indulásjelző, de egy szolid pittyegéssel nincs semmi baj.
2020. ápr. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért az egykori 260-as Ikaruszkákon a bizonyos "DÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖ-PASSSSSSSSSZ!" hangduó felejthetetlen. 😀
2020. ápr. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja.
2020. ápr. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!