Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Utazhatok vele én is ingyen?

Utazhatok vele én is ingyen?

Figyelt kérdés

Ismerősömnek van ilyen nemtudom milyen papírja,amivel ingyen utazhat buszokon. (Elvileg papíron nem komplett és azért.)

Azt mondta, hogy én is utazhatok vele ingyen, mint kísérő. Ez igaz? Ha jóltudom buszon ingyen utazik, vonaton pedig 90% kedvezménye van.



2020. máj. 13. 20:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem csak akkor, ha orvoshoz kiséred
2020. máj. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezt olvasd el!

[link]

2020. máj. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

#2 - Elolvastam, viszont nem tér ki mindenre. Sőt... Sajnos kb semmire.

Úgytudom, hogy csak buszon utazik ingyen, vonaton 90% kedvezménye van. Akkor vonaton rám is vonatkozik a 90%-os kedvezmény? Lehet egyáltalán így jegyet kérni? Vagy elég ha ő vesz magának jegyet és ha jön az ellenőr akkor meg kell mondani, hogy vele vagyok?

Nála kell hogy legyen bármiféle papír a "betegségről" vagy elég az a kis kártya?

2020. máj. 13. 21:38
 4/16 D. Brasco ***** válasza:
0%
Es az miert nem megoldas hogy magadnak veszel egy normalis jegyet??!?Mert ez még igy a gyk-n keresztül is vágó,hogy az ingyenélősködés a cél nem pedig a kisergetés.
2020. máj. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%
Bakker az első bekezdésben világosan le van írva!!! Ennyire nem lehetsz funkcionális analfabéta!
2020. máj. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

#4 - Ha lehet ingyen is utazni akkor miért ne használjuk ki? Te szereted szórni feleslegesen a pénzt? Ha ennyire televagy akkor adok számlaszámot aztán utalgasdd a felesleget.

Egyébként azt ne mondd, hogy te soha nem használtál ki semmiféle ingyenes lehetőséget. Sose töltöttél le ingyen filmet/zenét/játékot? Ez egyébként rosszabb, mert megkárosítod a gyártót/előadót(stb) míg én egy olyan lehetőséget akarok kihasználni, ami teljesen szabályos.

Ha "egyet fizet kettőt kap" akció van akkor inkább aztmondod, hogy "köszönöm,nekem csak 1 kell" ?


#5 - Pont, hogy nincs leírva. Sem az, hogy ilyenkor vonaton milyen jegyet kell kérnem, sem az, hogy magánál kell e tartania bármiféle papírt/igazolást a kis kártyán kívül.

2020. máj. 13. 22:03
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy értelmeztem, hogy te is igénybe veheted a kedvezményt, ha együtt utaztok. Ha jegyet kérsz, akkor mondd azt, hogy a kísérője vagy, és ugyanolyan jegyet kérsz, ha valami miatt nem adnának, akkor hivatkozz erre a dokumentumra, az ismerősödnek pedig a kedvezményre jogosító dokumentumon kívül magánál kell tartania olyat, amivel tudja igazolni a személyazonosságát, de általában a személyit, jogsit amúgy is mindig magával viszi az ember.
2020. máj. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, utazhatsz (bárki utazhat) mint kísérő. Annyi pontosítást tennék, hogy vonaton és helyközi/távolsági buszon 90 % kedvezmény jár, helyi közlekedésben ingyen utazhattok.
2020. máj. 14. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
#8 - Köszi.
2020. máj. 14. 03:22
 10/16 anonim ***** válasza:
25%
Az, hogy te egy fogyatékos embert ki akarsz használni, és aztán meg még neked áll feljebb és elkezded itt osztani az észt, no comment. Ásd el magad.
2020. máj. 14. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!