Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A budaörsi tesco buszt miért...

A budaörsi tesco buszt miért szüntetik meg? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú.)

Figyelt kérdés

A buszon tűnt fel először a kiírás aztán láttam, hogy a megállóban is ki van téve ugyanez, és az eddigi menetrendre rá van írva hogy megszűnik július 1.-től.

Mire jó ez amikor mindig is kihasznált járat volt?

Én pl. rendszeresen használtam, és most ellehetetlenül ez.

Meg akineknek nincs autója, azokat sz*patják meg a legjobban.

És ha valaki mondjuk nem autóval jár dolgozni, és munka után elmenne vásárolni akkor ő se tud már kimenni.



2020. jún. 25. 18:40
A kérdező szavazást indított:
Van értelme megszűntetni
Nincs értelme megszűntetni
10 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
nebassz, megszüntetik? :/ (most mondjuk lelkiismeret-furdalásom van, mert én is azzal jártam ki Budaörsre, de a teszkóban legfeljebb valami apróságot, üdítőt stb. vettem, hogy mégse ingyenélő legyek,a végcél mindig valami más áruház volt.) valszeg mások is potyáztak, kimentek vele, aztán a Praktikerbe meg máshova mentek. szerintem több értelme lenne, ha az áruházak megegyeznének és közösen tartanának fenn 2-3 járatot.
2020. jún. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Azért, mert Orbánnak nem tetszik, hogy az emberek a külföldi tulajdonú bevásárlóközpontokba járnak vásárolni, és nem a közeli, helyi kisboltokba.
2020. jún. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Már így is igen megkurtították. Régen keresztül ment a 11. kerületen és Budaörsön. Annak volt értelme, sok helyről összeszedte a vásárlókat. Jelenleg szinte párhuzamosan jár a fizetős 173-as busszal, illetve több Volánbusszal (Érd, Biatorbágy, Tárnok felé járó buszok). Szóval járnak oda igen sűrűn buszok, csak azok fizetősek. Nem éri meg fenntartani, sőt lehet a BKK és/vagy a Volán szólt nekik oda, hogy tereljék az ő járataikra a népet, hogy legyen utasszám és bevétel.
2020. jún. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
mondjuk, mert a BKK megfelelően lefedi a környéket és nem éri meg fenntartani
2020. jún. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
BKK-val hogy jutsz el a Tescóhoz? Amit nézek útvonaltervezőn, ott ilyen 10-20 perces séták vannak a buszmegállótól.
2020. jún. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#5 Budaörs Benzinkút megálló. Átmész a felüljárón a túloldali buszmegállóba, majd onnan mész egyenesen. Max 1 km az egészy felüljárózással együtt. Visszafele (a pakkokkal) rövidebb is, mert elég a "túloldali buszmegállóba" menni, nem kell felüljárózni. Az útvonaltervező valószínűleg nem ismeri a gyalogos felüljárót, azért visz el az Isten hátamögé.
2020. jún. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

287-es 300 méterre tesz le a tescotól a budaörsi vasútállomásnál

172 meg a benzinkútnál, ami 500 méterre van

2020. jún. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Emberek, távol áll tőlem, hogy akár Orbánt, akár a Volánbuszt védjem, de kizártnak tartom, hogy ilyen kormányzati közrehatás legyen mögötte.


Sokkal inkább arról van szó, hogy a Tesco sem odahaza, sem egy sor másik országban nem muzsikál jól és őszintén szólva nem biztos, hogy a viszonylag kis mennyiségben vásárló budapesti vevők buszos szállítása igazán megéri. (Lehet valami nyereséges, de ha máshol befektetve jobban fialna az a pénz, akkor azt bizony kár nem utóbbi helyre irányítani azt az összeget.)


Ezen kívül az utóbbi 10 évben mind a Tesco, mind más áruházláncok a kisebb, szupermarket szegmensben nőttek nagyot és bizony a vevők sem hajlandóak/szeretnek már annyira a város szélére kiutazni egy hipermarketbe.

2020. jún. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Update: ma újra voltam, és most több időm volt ígyhát megkérdeztem tudnak-e valamit.

Természetesen semmit nem tudnak, de az oldalukon lehet panaszt tenni.

2020. jún. 27. 19:09
 10/10 anonim válasza:
100%

Központi döntés volt a járatok megszüntetése. Tőlem ha kérdezik általában a vonatot javaslom. Hétközbe 30 hétvégente 60 percenként jár.

Budaörsi Tesco áruház egyik vevőszolgálatosa

2020. jún. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!