Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Aki pesti, és jól kiigazodik...

Aki pesti, és jól kiigazodik a metrózásban, segítene nekem megtervezni egy utazást?

Figyelt kérdés

Hétköznap este nyolc után szeretnék eljutni a Kökitől a Stadionokig. Metróval szeretnék menni, mert ha jól tudom, akkor egy jeggyel át tudok szállni egy másikra. Válaszolnátok ezekre a kérdéseimre?

Este 8 után már a metró jár a Kökitől, vagy a metrópótló busz? Ha a metrópótló jár, és én átszállok a metrópótlóról az igazi metróra a Nagyváradi téren, akkor ott átszállhatok azzal a jeggyel, amit a metrópótlón kezeltem le? Az ellenőr a metró lejárójánál ezt tudni fogja a menetjegyemből, hogy én a metrópótról érkezem, vagy nem is nézi? Hol kell majd átszállni a 2-es Metróra?



2020. jún. 27. 22:53
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja, és még egy kérdésem lenne. A 200E busz jár-e most, és megáll-e a Kökinél?
2020. jún. 27. 22:56
 2/13 anonim ***** válasza:
42%

Maps.google.com

Bkk futár app

2020. jún. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ezek az oldalak nem válaszolnak a kérdéseimre.
2020. jún. 27. 23:11
 4/13 anonim ***** válasza:
66%

"Este 8 után már a metró jár a Kökitől, vagy a metrópótló busz?"

Nem, kb. 1 éve tart a felújítás a déli szakaszon, azóta egyáltalán nem jár a metró a Nagyvárad tér és a Köki között, pótlóbuszok járnak csak.


"Ha a metrópótló jár, és én átszállok a metrópótlóról az igazi metróra a Nagyváradi téren, akkor ott átszállhatok azzal a jeggyel, amit a metrópótlón kezeltem le?"

Igen, ilyen esetben a jegy másik végét kell kezelni.


"Az ellenőr a metró lejárójánál ezt tudni fogja a menetjegyemből, hogy én a metrópótról érkezem, vagy nem is nézi?"

Tudni fogja. Csak fontos, hogy a jegy másik végét dugd be a gépbe, különben nem fogja tudni.


"Hol kell majd átszállni a 2-es Metróra?"

Deák Ferenc tér


Amúgy sokkal ésszerűbb a Népligetnél átszállnod az 1-es villamosra. Oké, így egy kicsivel drágább (530 egy átszállójegy), de így nem kell körbemetróznod a fél várost.

2020. jún. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi. És az gyorsabb, ha a villamosos variációt választom, mint a metrósat?
2020. jún. 27. 23:17
 6/13 A kérdező kommentje:
A 200E busz jár-e, és ha igen, megáll-e a Kökinél?
2020. jún. 27. 23:19
 7/13 anonim ***** válasza:
49%

Kőbánya-Kispesttől munkanapokon utazz a Nagyvárad térig az M3 busszal, majd az M3 metróval a Deák Ferenc térig, végül M2 metróval Örs vezèr tere felé a Puskás Ferenc Stadionig.


Hétvégén az M3 busszal Astoria M-ig utazz, majd onnan az M2 metróval. Egy vonaljegy elég mindkét útvonalon.


Ha vonattal érkezel a városba és az Zuglót érinti, inkább ott szállj le, onnan gyalog vagy az 1-es villamossal Kelenföld felé 2 megállót utazva ott is vagy.

2020. jún. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
36%

"A 200E busz jár-e most, és megáll-e a Kökinél?"

Igen, sőt elmegy a Népligetig is, ahol egyből átszállhatsz az 1-es villamosra. Így a 3 átszállás helyett csak egyszer kell átszállnod.


"És az gyorsabb, ha a villamosos variációt választom, mint a metrósat?"

Kb. 15 perccel gyorsabb.


ui: már évek óta Puskás Ferenc Stadion a megálló neve, ne érjen meglepetésként.

2020. jún. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
39%
Azon az oldalak pontosan tudnak választ adni a kérdésekre. Menetrendre van benne link. Csak használni kéne.
2020. jún. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Jó, de én nem csak a menetrendről kérdeztem.
2020. jún. 27. 23:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!