Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Volt mar olyanban részetek...

Baja2001 kérdése:

Volt mar olyanban részetek amikor a buszsoför rátok csukta direkt az ajtot?

Figyelt kérdés

#M2 metro ès busz
2020. júl. 30. 10:27
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Nekem olyan volt, hogy volánbuszhoz siettem, a busz mögül érkeztem, láttam hogy jobbra indexel, futottam. Azt hittem, hogy lát a visszapillantóban és engem vár, majd amikor már majdnem az ajtónál voltam, az elkezdett csukódni. Egyből nyílt is vissza, én épp elkezdtem volna megköszönni, erre elkezdett ordibálni velem meg effektíve leidiótázott. Mindezt karácsony előtt pár nappal. Miután befejezte a 10-20 másodperces káromkodásokkal meghintett monológját, konkrétan köpni-nyelni nem tudtam, teljesen ledöbbentett. Annyit kinyögtem végül, hogy önnek is boldog karácsonyt, aztán hátramentem leülni. Ezután is full ingerülten vezetett, hirtelen gáz, hirtelen fék stb.


Írtam a volánnak, hogy mi történt, erre azt írták vissza, hogy a sofőr beszámolója szerint én a megállóban dohányoztam, majd az utolsó pillanatban kíséreltem meg felszállni, ami balesetveszélyes volt és ezért "szólt rám erélyesen". Visszaírtam nekik, hogy ha akarják, csatolom a makulátlan tüdőleletem, életemben nem dohányoztam még, illetve nem erélyesen rámszólt, hanem 20 másodpercig káromkodva ventillált.

2020. júl. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

1-es, ekkora marhaságot :D

Anyósom 20 éve dohányzik, és mindig makulátlan a tüdőlelete. Genetika.

2020. júl. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%
Látom, a lényeget megtaláltad.
2020. júl. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Olyan volt, hogy rácsukta konkrétan a hátizsákomra egy reggel a sofőr: már indulni akart, de én még felmentem a buszra, ezzel kb. egy időben benyomta a gombot, amivel az ajtót csukta, csak éppen én meg ott voltam, és pont rácsukta a táskámra. Utána azért mondták az utasok, hogy ez a hülye meg odazárta a gyereket. :D (JMN-897, Szentistván-Eger, pár éve Bandi bátyámmal :))
2020. júl. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%

Nem vagyok rá büszke, leültem érte a büntetést.


Anno 2000-ben haverokkal mentünk bulizni,nem volt penz és buszosra rátámadtunk megvertük 3-an elszaladtak rám meg rámcsukta az ajtót beszorult a kezem és el is repedt a csont, 9 hónapot ültem ,de kaptam kártérítést és a sofőrt önbíráskodásért el is ítelték,kirugták. Utána lehetett nezni még 1 éve , de nincs fenn archivba már pedig erdekes volt.

2020. júl. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem. Egyébként hogy lehet valakire rácsukni az ajtót, előtte üvölt a csukódást jelző kín?
2020. júl. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Igen, és borzalmasan megijedtem, mert kismamaként történt és a nagy pocakomra csukta rám az ajtót.

Egy reggeli járattal mentem (épp vizsgálatra), amin sokan szoktak lenni, ülőhely esélytelen. Vidék, ritkán jár busz. Elő szokott fordulni, hogy lekiabált a sofőr, elnézést, de több utas nem fér föl, ezt azonban meg szokta előzni a kérjük, fáradjanak beljebb, hadd tudjanak felszállni, stb intézkedések, így fel lehetett készülni. Ez a sofőr viszont úgy, döntött, nem szórakozik ilyenekkel (egyébként lazán álltak az emberek, simán felfért volna mindenki, nem is gondoltam, hogy ne szállhatnánk föl), én fél lábbal a lépcsől állatam és kapaszkodtam, hogy ne nyomódjon a nagy hasam az előzőnek (hátulról tolt a tömeg), amikor hallottam az ajtózáró hangot, de esélyem se volt, se hátra, se előre lépni és rámcsukta az ajtó, persze kiabáltam, kinyitotta és egyből lett hely a buszon :/ viszont igencsak megütött, nagy kék folt volt a hasamon és bár a baba egészségesen született (másfél hónappal később), de az orvos szerint akár a szülés is beindulhatott volna ilyen stressztől.

A sofőr csak annyit mondott egyébként, "jól van na, bocs, csak az arcom látta, az alapján meg azt hitte én is CSAK egy iskolás vagyok". Ja persze-azokat oda lehez passzírozni :(

Egyébként később jelentettem a közl. társaságnál az esetet és ők is nagyon kiakadtak, a sofőr felelőtlenségén, mert ennek nem ez a rendje módja, hogy egyszer csak becsukja az ajtót.

Ez több éve volt, azóta nem is buszoztam, beköltöztünk a városba és ebben a hónapban vettem újra bérletet először :)

Azért is jöttem föl, körülnézni miket írnak a buszközlekedésről.

2020. aug. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 LakatosAnonymus válasza:
#2 nagyon rátapintott a lényegre.
2020. szept. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!