Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vonaton még mindig kötelező a...

Vonaton még mindig kötelező a maszk?

Figyelt kérdés
Mármint úgy értem, hogy mennyire szigorúan, és, hogy leveheted-e azután, ha a kalauz ellenőrizte a jegyed?

2020. aug. 6. 21:34
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
32%

"A vírusoktól nem véd. Egyéb szennyeződésektől, pl. portól igen. ... Van olyan, amelyik igen. Az olcsóbb maszkok, illetve a sálak és kendők nem."

Akkor hordd a kendőt, sálat vagy olcsóbb maszkot azért, hogy megvédd magad a portól és egyéb szennyeződésektől (ne pedig azért, hogy megvédd a többieket az esetleges koronavírusaidtól, ha már ez annyira nehezedre esik).

2020. aug. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
66%

"még a WHO is elismerte, hogy a tünetmentesek nagyon ritkán fertőznek"

Amiben benne van, hogy még a WHO szerint is még a tünetmentesek is fertőzhetnek.

2020. aug. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
20%

"a járvány tömeges megbetegedésekkel jár, olyan pedig most nincs"

Akkor ez mi?

[link]


Ha (felétek) nincs, az azért lehet, mert nagyon sokan hajlandóak másokra is vigyázni azzal, hogy sok mindent megtartanak abból továbbra is, amiket tavasszal még sokkal többen megtettek: továbbra is kerülik a tömegközlekedést, nem állnak bele a szádba sorban álláskor, rendszeresen fertőtlenítik a kezüket, maszkot hordanak, stb.

2020. aug. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
22%

"Akkor hordd a kendőt, sálat vagy olcsóbb maszkot azért, hogy megvédd magad a portól és egyéb szennyeződésektől (ne pedig azért, hogy megvédd a többieket az esetleges koronavírusaidtól, ha már ez annyira nehezedre esik)."

Mint már írtam, az többet árt, mint használ, mert legyengül tőle az immunrendszer.


"Amiben benne van, hogy még a WHO szerint is még a tünetmentesek is fertőzhetnek."

Én sem írtam, hogy nem. Aki egyéb ok miatt köhög vagy tüsszent, az elképzelhető, hogy fertőz. (Azért ebben sem vagyok biztos: lehet, hogy csak a vérében van vírus, a tüdejében nincs.)

2020. aug. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
0%

Járványhatás: sokan inkább gyalog közlekednek

[link]

2020. aug. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
0%

"én nem szoktam kilélegzés közben köpködni"

[link]

2020. aug. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
18%

#24

Megkérdezhetem, hogy mit "árt" egy kendő, sál, pormaszk? :D

Emberek ezrei végeznek ilyesmi cuccokban kemény fizikai munkát, kemény sportot, stb stb. Persze Marika nem bírja benne 10 percig a Pennyben. :D

2020. aug. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
22%

"Megkérdezhetem, hogy mit "árt" egy kendő, sál, pormaszk? :D"

Már leírtam a 16-os hozzászólásom 4. pontjában.

2020. aug. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
26%

és azt nem írod le, amire korábban már rákérdeztek éppen a 16-os alapján?

""A legtöbb maszk nem vagy alig véd a vírus ellen. ... még káros is a maszk, mert így az immunrendszernek kevesebb munkája akad."

Ha a maszk nem véd, mitől van kevesebb munkája az immunrendszernek?????"

2020. aug. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
44%

"Ha a maszk nem véd, mitől van kevesebb munkája az immunrendszernek?????"

Ezt meg a 20-as hozzászólásomban írtam le.

2020. aug. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!