Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vonaton még mindig kötelező a...

Vonaton még mindig kötelező a maszk?

Figyelt kérdés
Mármint úgy értem, hogy mennyire szigorúan, és, hogy leveheted-e azután, ha a kalauz ellenőrizte a jegyed?

2020. aug. 6. 21:34
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
0%

"Biztosan vannak a tősgyökeres pestiek között is értelmes emberek - annyit tudok kijelenteni, hogy én még nem találkoztam ilyennel"

Miért, minden értelmes embernek a homlokára van írva, hogy hol született? :-O

2020. aug. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
23%

"Nem, ez azt bizonyítja, hogy a maszkból nehezebb a levegőt kifújni. :)"

Ha egy picit gondolkodnál, rájönnél, hogy ha nehezebb belőle a levegőt kifújni, az azt jelenti, hogy a maszk alatt marad a szén-dioxid, tehát rosszabb minőségű lesz a maszk alatti levegő.


"Miért, minden értelmes embernek a homlokára van írva, hogy hol született? :-O"

Akkor úgy mondom: nem ismerek olyan embert, akiről tudom, hogy világéletében Pesten élt, és értelmes. Így már remélem, nem tudsz belekötni.

2020. aug. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim válasza:
39%

#42 - #38-as vagyok: Te élből, zsigerből gyűlölöd a budapestieket. Felhozod, hogy mindent élből elhisznek. Én merem állítani, hogy nem vagyok előítéletes, de jellemzően mégis vidékiektől hallottam ezt a reakciót, hogy "a TV-ben hallottam". Mégse alakult ki bennem a vidékiekkel szemben ellenérzés, pedig ez alapján lenne miért. Kérlek, áruld már el, politikai nézetek miatt utálod a budapestieket? Nem provokálni akarlak, de van legbelül egy érzésem, hogy innen fúj a szél. Cáfold meg, ha nincs igazam.


A maszk kapcsán nem szimplán véleményeket ütköztetünk, hanem egy szabályról van szó, amelyet a világ szinte összes országában bevezettek. Én pont, hogy az ősztől szigorítást várok ebben. Tehát, hiába gondolsz valamit, könnyen lehet, hogy ténylegesen megbüntetnek majd, ha nem hordod a boltban/tömegközlekedésben, stb. Hidd el, ha ezt Olaszországban, különösen Bergamo környékén tennéd meg, ahol szinte mindenkinek van ismerőse, aki elhunyt a Covid-ban, nem szimplán megbüntetnének, de egyenesen leüvöltenék a fejedet a helybéliek. Itthon elmaradt ez a "közösségi élmény" és bízom benne, hogy el is fog maradni.


A szabály be nem tartása oda vezethet, hogy felülről úgy reagálnak, hogy akkor jöhet a második karantén. Épp elég jelentős gazdasági visszaesés következett be (-13,5%, mai adat), semmi szükség még több munkanélkülire és tönkremenő vállalkozásra. Már pedig, ha nem tartják be a szabályokat, amelyektől remélhetjük, hogy van hatása, akkor az újabb karantén alatt verhetjük a fejünket a falba, hogy jobb lett volna korábban az elővigyázatosság. Ehelyett a négy fal között találjuk magunkat, kötelező jelleggel. Eldönthetjük, mi a jobb: szabályok betartása vagy a gazdasági csődöt elhozó karantén. Jó lenne nemcsak 2 centire látni az orrunktól.


Ezért is nagyon haragszom személy szerint a vírust a világra szabadító Kína mellett az Egyesült Államokra, az ott élő sok idiótára, akik vírusszerűen terjesztik a nézeteiket, élen a beteges hazudozó, ostobaságokat beszélő és a tudományra teljesen fittyet hányó elnökükre. Trump szerint csak egy nátha, ami csodálatos módon eltűnik, nem kell maszkot hordani, nem kell a tudósokra hallgatni....aha, mennyire lehet hinni annak, aki szerint a spanyolnátha vetett véget a II. világháborúnak.........(nem elírás a II.), vagy aki szerint fertőtlenítőt kellene fogyasztani - aminek hatására elkezdtek egyesek ilyet fogyasztani, aztán lám, bele is haltak. Ezek az áltudomány és a hülyeség terjesztésének a veszélyei.


Egyébként végignéztem, nem indokoltad többel a maszk okozta károkat, minthogy nem kapsz benne levegőt (kapsz benne, picit több benne a CO2, de attól nem lesz bajod) és hogy szerinted kevésbé dolgozik az immunrendszer. Ha esetleg arra gondolsz, hogy emiatt olyan fertőzéseket sem kapunk el, amelyeket elkapnánk, még akár egyet is érthetnék, de számos cikk ezzel kapcsolatban arra utal, hogy ez gyerekeknél problémás csak, felnőtteknél nem. Márpedig, pont a kisgyerekeknek nem kell maszkot hordaniuk :-). De kérlek, próbáld súlyozni: jobb egy Covid-ot elkerülni, mint a sok nagyon enyhe vírust, bőven lesz még alkalmunk azok miatt immunrendszert dolgoztatni :-), csak ezt az időszakot próbáld meg kihúzni.

2020. aug. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!