Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Milyen villamosvezetőként...

Milyen villamosvezetőként dolgozni?(elsősorban fizetés és stressz érdekelne)

Figyelt kérdés

Közalkalmazottként irodában dolgozom havi 160 órát, 8:00-16:00, nincs stressz de borzalmas a fizetésem nettó 165-170 ezer.


Gondolkoznék váltáson.



2020. aug. 10. 14:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Van egy magyar youtube feltöltő, Life of a Tram Driver címen tölt fel videókat pestről, abban vannak érdekes szituációk, de szerintem kis gyakorlattal egyáltalán nem lehet stresszes. Nem hiszen hogy magnitúdókkal többet fizetne mondjuk, bár ennél biztosan.
2020. aug. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor kell vizsgazni,. inden utvonalra es tipusra meg kell legyen a vizsgad..nezd Pintyőke Zsoltot Youtube-n realtime bemutatja a villamoa vezetok mindennapjait
2020. aug. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Villamosvezetőként a dupláját biztos, hogy megkapod.

Viszont stresszes. Nagyon.

2020. aug. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%
Főleg ha a 4-es 6-osra raknak, akkor aztán készülj fel a "stresszre". :D
2020. aug. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
300-330 nettó körül van a villamososok bére. Vonalfüggő a stressz, egy 12-es például tök nyugodt, nyilván a körúton felmegy néha a pumpa. :D Viszont még mindig kevésbé stresszes mint a busz. Ha nyugalmat akarsz, menj metrózni, ott kb. 0 kontaktod van az utasokkal.
2020. aug. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is villamosra akartam menni, végül buszon kötöttem ki, viszont úgy hallottam, egész jól keresnek a vilivezetők.

4-6-os vonalra sztem nem tesznek kezdőt, viszont a fizu ott lehet a legjobb, de ezt majd megerősíti vagy cáfolja egy szakmában dolgozó. 6-7 hónap az oktatás, jó sok vizsgával + belépés előtt vasútegészségügyi vizsgálat.

Stressz mindenhol van, kérdés, hogyan tudod kezelni.

Én irodai munkából léptem ki, és úgy váltottam. Nekem az office légkör sokkal stresszesebb volt, sok idegesítő ügyféllel, millió emaillel, telefonokkal,cseszegetésekkel. Mikor visszajöttem szabiról, félve kapcsoltam be a gépet, hogy vajon hány ezer email jött, stb. Itt ez egyáltalán nincs szerencsére.

2020. aug. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
#5 vagyok, azt még vedd figyelembe, hogy a villamososokat (ellentétben a buszosokkal) rendszeresen dobálják kocsiszínek között. Lehet hogy egyik nap a Hungáriában kezdesz, másnap meg már a Fradiba viszed haza a járgányt.
2020. aug. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%
Persze akad egy két vonal, ami elég gázos tud lenni, lsd. 28-as, 37-es a Népszínházból. Na azokon biztos nem dolgoznék.
2020. aug. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Inkább vidéken dolgoznék
2020. aug. 11. 13:15
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Vidéken természetesen kevesebbet fizetnek, de azért bőven több lesz, mint az irodai munkáért.
2020. aug. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!