Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy a legegyszerűbb eljutni...

Hogy a legegyszerűbb eljutni télen?

Figyelt kérdés
Januárba szeretnék elmenni pár napra a Balatonra. Debrecenből mennék Alsóörsre a Mávval. Nyáron egyszerű volt mert jött a Tekergő vonat és át sem kellett szállni. De télen . Én ezt találtam elmenni Budapest Nyugati Pályaudvar majd átmenni a Népligetbe onnan busszal pedig Alsóörsig. Szerintetek valaki tud egyszerűbbet?
2020. aug. 13. 11:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Ennél egy fokkal egyszerűbb, ha Kőbánya-Kispesten leszállsz, és a Népligetbe mész a 200E-vel vagy metrópótlóval (addig szerintem nem lesz kész a metrófelújítás).

A vonatot is meg lehet nézni, ugyan Székesfehérváron 46 percet kell átszállásra várni, de még így is gyorsabb, mint busszal. (Átszállás Kőbánya-Kispesten a G43-as vonatra, majd Székesfehérváron a tapolcai vonatra). Ennek előnye, hogy csak egyszer kell jegyet venned, és állomáson belül kell csak átszállni.

2020. aug. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Vonattal nem szívesen mennék mert késik. Plusz télen meg lehet majd rajta fagyni szerintem
2020. aug. 13. 12:42
 3/9 A kérdező kommentje:
Ez is csak egy B terv mert Oszkárral megyünk,ha összejön. De ahogy látom az összes vonat Budapest Kelenföldtől indul tovább Alsóörsig.
2020. aug. 13. 12:46
 4/9 anonim ***** válasza:

Három okból is nagyon korai még télire tervezni:

1. Az országos helyközi menetrendváltás december közepére esik minden évben, így idén is.

2. Augusztus 20-tól egy sor Veszprém megyét érintő távolsági buszjárat megszűnik vagy módosul így lehet, hogy az is, amit kinéztél.

3. A Szabadbattyán-Balatonfüred villamosítása folytatódik, ami hosszabb vágányzárral jàr. Persze télen lehet, hogy nem dolgoznak majd.


Mindenesetre jelen állás szerint Kőbánya-Kispesten tudsz átszállni Székesfehérvár felé, ahonnan aztán vagy vonat vagy pótlóbusz visz majd Alsóörsre. Most legyen ennyi elég, mert sok a bizonytalansági tényező még.

2020. aug. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

És a Volán jobb lenne szerintetek 2szer át kell szállni ,de csak biztosabbnak gondolom mint a Mávot?

De egyébként Oszkárral akarok majd menni csak kell egy B terv mindig

2020. aug. 13. 15:09
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne viccelj már, a busz ne késhetne? Főleg januárban?


Szerintem pont azzal szívatod magadat a legjobban, ha lemondasz a vonat tágasságáról, kényelméről.

2020. aug. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Busz nekem még sosem késett.

Ellentétben a Mávval,amelyik még nyáron is késett 1és fel órát. Ráadásul klíma se volt rajta ellentétben a busszal.

2020. aug. 13. 18:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Én a vonaton kívül nem is gondolnék másra ekkora távon. Sokkal kényelmesebb és nálam az esetek többségében nem késett vagy csak max 5-10 percet, annyi meg belefér. A busz is simán késhet ha olyanok az útviszonyok
2020. aug. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én google térképről oda szoktam kattintani,hogy utvonaltervező,és akkor ott szoktam megnézni
2020. szept. 7. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!