Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A MÁK (Magyar Államkincstár)...

A MÁK (Magyar Államkincstár) által kiállított hatósági igazolvány melyet azon személyeknek állítanak, ki aki után magasabb összegű családi pótlék jár, meddig jogosult a kísérő is az utazási 90%-os kedvezmény igénybevételére?

Figyelt kérdés

#tömegközlekedés #mák #hatósági igazolvány #utazási igazolvány #90 %-os utazás #Tömegközlekedés kedvezmény
2020. aug. 24. 21:13
 1/3 anonim ***** válasza:

A MÁK kártyán van egy érvényességi idő. Bal oldalt alul. "Hatályossága:xxxx.xx.xx."

Eddig a napig érvényes a kártya, eddig a napig veheti igánybe az aki kapta a kártyát és eddig a napig jogosult 1 kísérő is a 90%-os kedvezményre. Helyközi közlekedés esetén! Halyi közlekedésben.a kedvezmény 100% - értsd: ingyen van!

2020. aug. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy a kísérő is? Ahogy előttem írták, a érvényességi időig lehet utazni, de nem csak a kísérőnek, hanem a betegnek is. Ha esetleg arra gondolsz, hogy korhoz kötött-e, akkor a válasz nem. Az én nagyobbik fiam kimaxolta, mert 20 és fél éves koráig vehette igénybe a kedvezményt és bármikor utazhatott vele bárki azzal a kártyával, hiába "csak"gerincferdülése volt.
2020. aug. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves második!

Nekem is ez a problémám, mint fiadnak. Köszi a választ mindkettőtöknek.

2020. aug. 27. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!