Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha csak félig fut be a metró...

Ha csak félig fut be a metró az állomásra és műszaki hiba vagy gázolás miatt nem tud egy centit se tovább menni az utasok mikor szállhatnak ki?

Figyelt kérdés
Gondolom az Alstomokon az első ajtókon leengednek mindenkit, meg az M3-as metró azon kocsiján, ami már a peron mellett van, de mi van az utolsó kocsival, ami az alagútban van? Magyarán ha ha valaki siet, érdemes elől ülnie?

2020. aug. 28. 16:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom a felújított kocsikban van olyan gomb a vezetőfülkében, amivel a kocsik közötti ajtók vészhelyzet esetén nyithatók. Aztán nem tudom, hogy ezt ilyen esetben használnák-e.
2020. aug. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
És mi van akkor ha pont elhagyha az állomást? Akkor hátul éri meg utazni.
2020. aug. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha sietsz, akkor már cseszheted, mert ilyenkor nem azonnal kezdik meg a vonat kiürítését. Ráadásul az egy manuális folyamat, jellemzően csak kocsinként egy-két ajtót nyitnak ki.
2020. aug. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%

vannak ott menekülő ajtók is.

de amúgy a katasztrófavédők szépen leszednek mindenkit és kivezetnek a patkánylyukból. nem kell gondolkodnod, arra menj amerre mondják.


ha sietsz menj gyalog vagy bubival

2020. aug. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

"de mi van az utolsó kocsival, ami az alagútban van"


Meglepő lesz a válaszom, de az alagútban ragadt kocsikban utazók előre sétálnak ilyen esetben.

2020. aug. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#5-ös, a Alstomokon gondolom tényleg így van, de próbáld ki, hogy az M3-as metrón az utolsó kocsiból indulva szállj le az első ajtón úgy hogy nem hagyod el a szerelvényt időközben 😜 Tényleg, ilyen esetben használják azokat az átjáró ajtókat vagy csak ha tűz vagy valami vészhelyzet miatt azonnal el kell hagyni a szerelvényt?
2020. aug. 29. 08:11
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
2020. aug. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
#6 Üzemszerűen nem lehet végigjárni a metrót, de nyilván azok az ajtók azért vannak ott, hogy mégis csak el lehessen hagyni rendkívüli helyzetben.
2020. aug. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi jártunk így, gázolás miatt az első kocsi gurult be félig az M3-as vonalon. Annyit kellett várni, hogy metróvezető intézkedjen a baleset kapcsán, aztán kinyitotta az első kocsi első ajtaját meg a kocsik közötti ajtókat, és így szálltunk le.
2020. aug. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ezek szerint csak használják az átjárókat, csak azért nem voltam ebben biztos, mert ott egy félrelépéssel belehet szerintem esni a metró alá, ami plusz veszélyforrás lehet, így azt hittem csak tűz esetén használják, sima műszaki hiba vagy gázolás esetén nem, mivel az utasok nincsenek veszélyben a szerelvényen.
2020. aug. 30. 17:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!