Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Várhatóan mikor adják át a...

Várhatóan mikor adják át a 3-as metró déli szakaszát?

Figyelt kérdés
És ha átadják, utána azonnal kezdik felújítani a középső szakaszt? Hogyan fog akkor közlekedni a 3-as metró? Az északi és a déli szakaszon külön, és a középső szakaszon nem?

2020. aug. 30. 12:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%

Október-november a várható átadás, illetve a középső szakasz felújításának kezdete. Elvileg most is egy hétig a teljes vonalon közlekedik majd a metró, mielőtt kezdődik a középső szakasz kivitelezése.


És igen, várhatóan két szakaszon fognak közlekedni: Kőbánya-Kispest és Népliget, illetve Dózsa György út és Újpest Központ között, míg a Népliget és a Dózsa György út között pótlóbuszok fognak közlekedni. Nem ismerem a Dózsa György úti állomás felszíni részét, így lehet, hogyha a pótlóbusz nem tud ott megfordulni, akkor tovább küldik (mondjuk a Forgách utcáig), de alapvetően ez lesz az alapfelállás.

2020. aug. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
Remélem minél később. Kell nekem a középső szakasz a metrón, ha az kiesik, akkor használhatatlan lesz gyakorlatilag.
2020. aug. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem lesz használhatatlan, ott a pótlás. Jelenleg bármelyik belvárosi állomásra szörnyen lehangoló lemenni, mintha 40 évet mentünk volna vissza az időben. Kell a felújítás. Ráadásul minél hamarabb kezdik, annál korábban lehet újra használni majd. Remélhetőleg 22’ tavaszára teljesen elkészül 3-as metró felújítása.
2020. aug. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
#2-es vagyok. Tudom hogy lesz pótlás, csak nem szeretek buszozni.. Jobb is a hangja így a metrónak. Lehet a lezárás előtti napon csak azért kiveszek egy szabadnappt, hogy reggeltől estig metrózzak el és vissza amolyan búcsúztató gyanánt.
2020. aug. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

1/3 vagyok. Megértem, sokkal jobb és gyorsabb a metró (busz mellett szól viszont a járatsűrűség). Én a déli szakasz rendszeres használója vagyok, de olyan kapcsolatok és járatsűrítésem születtek a pótlás által (194M, 200E, 223M), hogy nekem nem is hiányzik azon a szakaszon a metró.


Ezzel arra szeretnék kilyukadni, hogy habár kellemetlen lesz metró nélkül maradni a középső szakaszon, valószínűleg lesznek olyan ideiglenes járatok, amik sokkal kevésbé teszik ,,fájdalmassá” az egészet.

2020. aug. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%

A pótlás elvileg használhatatlan, tesóm legalábbis azt mondta mikor ő más szakaszon kénytelen volt használni.

Én már arra gondoltam, hogy inkább besétálok a nyugatitól a kálvinra naponta... Borzasztó lesz ha lezárják a középső szakaszt. :(

(Ott amúgy se azért lehangoló lemenni mert így vagy úgy néz ki, hanem mert tele van gáznál gázabb alakokkal szvsz.)

2020. szept. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Azért az nem igaz, hogy használhatatlan. A déli pótlás rendszeres használója vagyok. Lehet, hogy 7 helyett 13 perc ugyanaz a táv, de nagyjából olyan, mint bármelyik forgalmas buszjárat. Ráadásul iszonyat sűrűn jár.
2020. szept. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#7

Na nekem pl kétszer annyi utazási idő nagy gond. :(

Tesóm azt mondta gyakran csak a 4.-5. buszra fért fel, dugig volt mindig.

2020. szept. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ritka eset, de a 4-5. busz is 2-2,5 perc várakozási időt jelent. Én mindig max a másodikkal mentem, de az esetek 90%-ában felférek az elsőre is.
2020. szept. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Kerdes, kinek mit jelent a “felferek”, mert ha mar hozzaerek veletlenul masokhoz, en olyan buszra nem szallok fel. Legalabb 1-2 embernyi tavolsagnak kell lennie koztem es masok kozott. (Nem a virus miatt, hanem egyebkent is.)

Mondjuk en szerencsere talaltam jo utvonalat, amin nem kell metroznom. De a legegyszerubb lesz mar tenyleg lerakni a jogsit iden es venni egy autot.

2020. szept. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!