Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az Intercity vonatok 1....

Az Intercity vonatok 1. osztályán van külön WC helyiség vagy a mosdók megegyeznek és ugyanazt használja mind a két kocsiosztályon utazó személy?

Figyelt kérdés

Ezzel kapcsolatban nem találtam sehol semmilyen információt.


Köszönöm előre is a választ! :)



2020. aug. 31. 08:42
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Ahol külön 1. osztályú kocsi van, ott alapvetően az abban a kocsiban utazók szokták használni, de ha mondjuk a

a szomszédos 2. osztályú kocsiban foglalt vagy vállalhatatlan allapotú a mosdó, nyilván átjárnak oda. Ahol meg egy kocsiban van 1. és 2. osztályú szakasz is, ott nyilván van vegyülés.

2020. aug. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2020. aug. 31. 08:48
 3/9 A kérdező kommentje:
De akkor jól értem, hogy wc tuti van, mármint ha nem is minden kocsiban, de az első osztályún biztos? Vagy minden kocsiban van? Igazából azért a tudatlanságom, mivel általában nem óriási távokon szoktam, utazni, így még sosem vettem igénybe a vonatos wc-ket. Most viszont elég messzire megyek és felötlött bennem a kérdés.
2020. aug. 31. 08:54
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Szokott lenni altalaban minden vonaton wc.
2020. aug. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 subrette ***** válasza:
82%
Általában minden kocsiban szokott lenni legalább egy WC, de a távolsági vonatokon levő kocsikban inkább mindkét végén van.
2020. aug. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
Így már érthetőbb a kérdés. Nyugi, minden vonaton van wc, a darabszám az, ami változik. Elővárosi vonatokon 1-4 kocsira jut egy mosdó, távolsági vonatokon 1 kocsira 1-2.
2020. aug. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Rendben, ez távolsági lesz :)

Köszönöm!

2020. aug. 31. 15:04
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

Nem, van külön a fehéreknek meg a feketéknek!

lol

2020. aug. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
80%
Hagyományos, kocsikból álló vonatokon minden kocsiban van egy vagy 2 vécé, motorvonatokon szerelvényenként csak 1 van általában, de az újabbakon (Flirt3, Kiss) már több van. Pl. egy Gemenc expresszen, ami Desiróval van kiállítva, csak 1 wc van, és az 1. osztályú szakaszból is oda kell menni. De a legtöbb távolsági vonat hagyományos mozdony + kocsik kombinációja, ott van külön T első osztályú kocsiban is, de nem tilos oda átjárni a többi kocsiból sem.
2020. aug. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!