Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vasútállomáson mit jelent az...

Vasútállomáson mit jelent az alábbi?

Figyelt kérdés

Mit jelent a 3B vágányszám? Mitől 3B és nem csak simán 3? (Dombóvár)


És hülye kérdés, de a vágányszámoknál az épülethez legközelebbi az 1-es, utána pedig mindig 1-el növekszik ahogy távolodnak?


(Még nem utaztam vonaton, légyszi nagyon egyszerűen magyarázza el, aki tudja.)


+1 kérdés: az e-vonatjegyet csak simán letöltöm a telefonomra, és megnyitom egy PDF olvasóval?


+2 kérdés: IC vonathoz mindenképpen kell a menetjegy mellé helyjegy és pótjegy is? Ezeket külön kell megvenni? (Az alkalmazásban nem engedi őket egyszerre, mert több átszállás is lesz, és csak egy szakaszon megy IC vonat, két másik szakaszon nem.)



2020. szept. 9. 10:06
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Hülye vagyok, megnéztem google térképen és ki van írva a vágányszám. De a +1 - +2 kérdésre még mindig érdekelne a válasz. :)
2020. szept. 9. 10:10
 2/20 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem: van egy fő vágány, az a 3-as, és annak van egy mellékvágánya, vagy egy ütközőbakkal ellátott tárolóvágány.
2020. szept. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
60%
Az első kérdésedre: egy vágányról kétfelé indulhatnak vonatok. Előfordul, hogy két vonat is áll ugyanazon a vágányon. Az egyik erre, a másik arra megy. Az egyik az "A", a másik a "B".
2020. szept. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
54%
A vonatra is ki van írva, hogy hova megy. Vagy digitális kijelzőn, vagy egy papíron az ajtóra. A vágányok is ki vannak írva, ott is szokott lenni kijelző, de a hangosbemondó is legalább 5x bemondja. Az e-vonatjegy egy pdf, amit vagy kinyomtatsz, vagy egy olyan készülékkel (okostelefon, tablet, laptop) megnyitod, ami legalább 160x160 felbontásban meg tudja jeleníteni a QR kódot. Az elvirán kiválasztott utazás mellett kell megnyomni a jegyvásárlás gombot, minden szükséges jegyet a kosárba tesz ami az adott utazáshoz kell. A jegyen fel lesz tüntetve az összes vonat amivel mész, meg hogy az egyes jegytípusok mettől meddig érvényesek (pl ha IC-ről gyorsvonatra szállsz át, az IC pótjegy az átszállási pontig, a gyorsvonati pótjegy az átszállási ponttól érvényes). IC esetén az is, hogy melyik ülést kaptad. Ha fővonalról mellékvonalra szállsz át, de késik a vonatod, szólni kell a kalauznak, aki odaszól a másik vonat kalauzának, hogy várjanak meg. Visszafelé ez nem működik, fővonali vonat nem vár meg. Ilyenkor a kalauz ad neked egy igazolást, amivel a következő vonatra is érvényessé válik a jegyed.
2020. szept. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Dombóváron a 3B konkrétan az a csonkavágány amiről a kaposvári vonatok szoktak indul, vagy oda érkeznek.

Az "A" és "B" meg azért van, mert 2 irányba indulhatnak (akár eyszerre is) egy vágányról vonatok. Dombváron az "A" Budapest felé lévő oldal, a "B" vágányokról pedig Bátaszék, Pécs és Kaposvár felé lévő oldala a vágányoknak. Ha kijössz a pénztáraktól és mögötted van az épület akkor balra van az "A", jobbra a "B".

Sok helyen úgy mondják hogy, hogy "... vonat indul az állomás épülettől jobbra/balra"


a vágányok felett a keresztben vezetékeken kint van egy nagy tábla a vágányszámmal! nem lehet etéveszteni!


"az épülethez legközelebbi az 1-es, utána pedig mindig 1-el növekszik ahogy távolodnak?" hát nem mindig, de általában igen. Van ahol át lett építve ez-az és már nem ott van az épület, de a számozás megmaradt. (Dombóváron például a fűtőházban az 1. vágány az épületektől legtávolabbi. :D)

Dombóváron az 1. vágán az épülethez legközelebbi igen, de vigyázz! azokról nem indul vonat! ha kijössz az épületből az 1. vágány HELYÉRE érkezel, az fel van szedve, csak jobbra-balra van belőle. 1-1 szakasz. A 2. vágány az ami mellett már peron is van és vonat is indul.


"z e-vonatjegyet csak simán letöltöm a telefonomra, és megnyitom egy PDF olvasóval?"

az elvira.mav-start.hu oldalon vetted akkor igen.

ha az applikációban veszed akkor automatikusan letöltődik és offline is meg lehet mutatni. Ez utóbbit ajánlom, erre 10% kedvezmény van.


"IC vonathoz mindenképpen kell a menetjegy mellé helyjegy és pótjegy is?"

igen


"Ezeket külön kell megvenni?"

az applikációban ha IC-re veszel jegyet akkor automatikusan hozzáteszi.


"Az alkalmazásban nem engedi őket egyszerre,"

ezt nem értem. én is utazom rendszeresen - Dombóvár mellöl, úgyhogy van egy kis szakasz személyvonattal, utána IC és simán megcsinálja úgy az app, hogy ad mellé IC jegyet ami csak Dombóvár Budapest mondjuk, a jegy meg a lakhelyemtől Bpdapest.

2020. szept. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

+1: Igen.

+2: Kell. Elvileg az az alapértelmezett beállítás, hogy minden jegyet betesz a kosárba, ami kell, de akadnak furcsaságok. Az alkalmazás és az elvira.hu nem mindig írja ki ugyanazokat a dolgokat, ha át kell szállni, érdemes megnézni mindkettőt.

2020. szept. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
"ha az applikációban veszed akkor automatikusan letöltődik és offline is meg lehet mutatni. Ez utóbbit ajánlom, erre 10% kedvezmény van." - az elvira.hu-n vett elektronikus jegyre is jár 10%-os kedvezmény. (Vagy ha azt választja az ember, és van jegykiadó automata, 5%).
2020. szept. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
#6 az app csak azokat az átszállásokat adja ki, ahol maximum 30 percet kell várni az átszállási ponton. Az elvira akár több óra hosszú várakozással is kiad utazásokat.
2020. szept. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

ja bocs... a elvirás pdf-es jegyes megoldást nem használtam mióta van az appban lehetőség jegyet vásárolni. Akkor még csak 5%-ot adott akkor is ha nem a kioszkból vettem ki.


Ha van a kérdezőnek lehetősége az appot használni akkor én azt javaslom. nem kell szórakozni a letöltéssel, pdf olvasóba berakni, megkeresni, menteni, megnyitni stb. Én ezt a részét úúúúútáltam. Ráadásul nem küldik el mailben, hanem ha kell a jegy újra be kell lépni és csak letölteni lehet. áááá :D

Az appban két érintéssel a jegyhez lehet jutni, csippantás, és kész :D

2020. szept. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
61%

Az ilyen vágányszám után illesztett betű b, j, k lehet. “Balra” ,“ jobbra “illetve azonos vágányról 3 vonat indulása esetén “középen“ a jelentésük es az állomásépület felől nézve értelmezendők.A vonatokon van iránytábla vagy kijelző, azokról kiderül , jól azonosítottad-e be a vonatodat, de a vonatszemélyzet is megmondja.


A vágányszámozas néhány történelmi kivétellel a forgalmi iroda felől indul.

2020. szept. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!