Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Tramtrain vezetéséhez nagyvasú...

Tramtrain vezetéséhez nagyvasúti vagy villamosvezetői engedély kell? Vagy mindkettő?

Figyelt kérdés
2020. okt. 5. 23:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindkettő, a közúti és a vasúti közlekedés eléggé eltér egymástól.
2020. okt. 6. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

először legyen meg a villamosvezetőid, aztán a vasúti..ott nem mindegy miremkell.


Keress rá az új szerelvények tárolására kijelölt helyre, ott már vannak akik tudják.

2020. okt. 6. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem külön kategória lesz, külön vizsga kell rá.
2020. okt. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg mindkettő, mivel MÁV és SZKT vonalon is fog haladni vegyesen.
2020. okt. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő kell. Pár órája néztem egy podcastot, abban volt, de már korábban is olvastam. A MÁV-hoz kell menni, mozdonyvezetőnek kell lenned (tedd le a vizsgát), utána meg mehetsz villamosvezetői tanfolyamra.

Mivel ősszel indul a tramtrain, a vezetőket már képzik vagy kiképezték. Viszont bővítés is lesz, meg lemorzsolódás is van, ezért még belevághatsz.

2021. jan. 29. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt hallottam, h a mozdonyvezetőket képzik át villamosra. Így "könnyebb", mint fordítva.
2021. febr. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
#6: Ez így logikusnak hangzik, főleg, hogy a MÁV-Start fogja üzemeltetni, nekik pedig mozdonyvezetőjük több van, mint villamosvezetőjük. :-D
2021. febr. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

csak maradjon a személyvonatokra is mozdvez.

nagyon nagy a hiány Szegeden... máshonnan járnak oda kisegíteni

2021. febr. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!