Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Volánnál mit jelent a szakokta...

Volánnál mit jelent a szakoktató állás?

Figyelt kérdés

[link]


Megint készül valami? Lehet, hogy autósiskolában már nem lehet majd tanulni buszt vezetni és a Volánhoz kerül ez át maga az oktatás is? Vagy miért kell nekik szakoktató???



2020. okt. 13. 01:40
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]


Neked semmit, ha ez sem megy.

2020. okt. 13. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A BKV, Arriva eddig is oktatott, ahogy az autósiskolák is. Most már a Volán is fog.
2020. okt. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1, letöltöttem én is, nem írtak konkrét dolgot, csak azt amit egy oktató csinál. Felesleges ezért ilyen lekezelőnek lenned.


#2 nem ismerem a BKV-t Arrivat, mit s hogyan oktatnak ? Van nekik is segéd pedálos hivatalos oktató buszuk? Gondolom akkor csak automatára kapja a nebuló ha már ottani helyi járat.

2020. okt. 13. 08:54
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Aki az ott dolgozó buszvezetőknek tartja az időszakos oktatásokat.

Aktuális KRESZ módosításokról, buszok téli felkészítéséről, stb.


Szerepe van egy-egy újabb busztípus megérkezésekor a buszvezetők számára előírt típusvizsga megszerzésében, új buszvezetők csuklós buszra történő képzésében is (vállalati tanfolyamok).


Régebben oktatótisztnek is hívták.

2020. okt. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

BKV-nak például ilyen oktatóbuszai vannak: [link]


Arrivánál nem tudom hogy Pesten mivel oktatnak, de helyközire van egy Ikarus C56 oktatóbuszuk.

2020. okt. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#2 nem ismerem a BKV-t Arrivat, mit s hogyan oktatnak ? Van nekik is segéd pedálos hivatalos oktató buszuk? Gondolom akkor csak automatára kapja a nebuló ha már ottani helyi járat.


Pedálok az oktató előtt csak személyautóban van. Tehergépkocsira, buszra már kell annyi vezetni tudás, hogy ne a pedálokkal kelljen küzdenie az alanynak.

2020. okt. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Fékpedál van a kiépített oktatóbuszokban, de van hogy egyszerűen közforgalmú járművön felügyelettel oktatnak.
2020. okt. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#6 B-nél egyértelmű, de pl. BE-nél is csak egy fék kell, hogy legyen, teherautónál meg busznál ami oktató busz tehát nincs jogsia a nebulónak akkor kell fék a jobb oldalra is :).


Köszi a válaszokat :).

2020. okt. 13. 10:02
 9/10 anonim ***** válasza:
#4: Tényleg kell külön típus vizsga? Én úgy tudtam, hogy ha valaki megszerzi a D kategóriát, akkor azzal vezetheti az Ikaruszt, Volvot és a Mercédeszt is. Vagy tévedek?
2020. okt. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#9 nem kell. Mert pl. Ikarus 417 van a keszthelyi telephelyen , neki ki van írva a km óra mellé, hogy fordított H váltós, tehát pofozós csak fordítva kell nem balra hátra van a 2 hanem az a 6 :D. Olyan sokan égették már a kuplungot, hogy leírták :). Ha jön új busz pl. Miskolc akkor tipusismeret van, tehát akkor mint fentebb írják ezt egy alkalmazott oktatja, eddig azt gondoltam, hogy valamelyik forgalmazó végzi MAN-tól..


Honvédségnél van tipus vizsga. Bü-n megbukott egy srác, mondta a vb-nek siessen a papírral mert megy tipusvizsgára. :D ott meg lett neki minden, bü meg nem.

2020. okt. 13. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!