Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vidéken miért nem szokták...

Vidéken miért nem szokták bemondani a megállókat?

Figyelt kérdés

Tegnapi nap folyamán vidéken kellett buszoznom üzleti okok miatt és döbbenten tapasztaltam, hogy a megállókat nem mondják be. Mivel a várost nem ismertem és menetrend sem volt nálam, ezért néztem hülyén és próbáltam elcsípni az utcajelzéseket, hogy hol is kellene leszállnom. Ugyanis annyit mondtak csak el nekem, hogy melyik megállónál szálljak le és onnan indulva merre találom meg az épületet.


Kérdezem én, miért nem szokták bemondani a megállókat vidéken? Én értem, hogy a helyiek tudják a várost, de aki idegen, az hogyan tájékozódjon így?



2020. okt. 15. 15:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Pesten sem szokták, csak most már van a Futár, és ahhoz kapcsolódó hangbemondás, kijelző. Ezek sem minden járművön, és amin van, sem mindig működik.

Előtte a járművezetők között ritka kivétel volt, aki bemondta.

Teljesen jogosan vetődik fel benned a kérdés, magam is sokszor találkoztam ezzel.

A magam részéről a kijelzőt preferálom, mert (itt Pesten) a bemondás gyakran túl hangos, és aki munkába jár, kívülről tudja az összest, és állandóan valamit mond a rendszer. A megállókon kívül most a maszkot, meg kapaszkodjunk, nem nyomjuk a vészcsengőt, hogy ne nyissuk ki az ablakot, mert megy a klíma. Szóval folyamatosan dumál.

2020. okt. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%
Bemondják ugyanúgy amerre én járok, mind távolsági, mint városi buszon.
2020. okt. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

Ha már magadtól nem jutott eszedbe:

-újkori megoldás: bekapcsolod a gps-t a telefonodon

-őskori megoldás: számolod a megállókat

2020. okt. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de okoskodásra nem vagyok kíváncsi. Ha tudom előre, akkor nyilván megtervezek mindent előre. És egyébként a kérdés sem az volt, hogy hogyan kellett volna megoldanom a problémát (amit egyébként végül megoldottam magamtól is).


"Szerinted a válasz nem hasznos."

2020. okt. 15. 19:00
 5/12 A kérdező kommentje:

"őskori megoldás: számolod a megállókat"

És mégis mit számoltam volna szerinted ez utcanéven? Ennyit tudtam, hogy x nevű utcai megállóban kell leszállnom, utána gyalog tovább a... Mi a búbánatot számoljak egy utcanéven??

2020. okt. 15. 19:02
 6/12 anonim ***** válasza:
91%

-pro tip: megkérdezel egy másik utast.

Egyébként ha megválaszolja valaki ezt a költői kérdést, attól még be fogják mondani?

2020. okt. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

Vidéken is vannak városok ahol Budapesthez hasonlóan bemondják a megállókat.

Sőt, még a helyközi járatokon is szokott lenni legalább egy utastájékoztató kijelző az utastérben.

2020. okt. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%

üdv a való világban!

nem minden fenékig tejfel ám! nincs mindenhol négyesmetró, meg négyeshatoskombínó, meg csilli-villi babámf..a!

sok városban csak tessék-lássék van megoldva a helyi közlekedés, mert ... mert csak, nem akarok politizálni, de ezek a városok jellemzően régóta nem kormánypárti vezetéssel rendelkeznek, emiatt nem feltétlenül kaptak annyi pénzt, hogy kiépítsék a megfelelő infrastriktúrát.

Illetve vannak olyan városok is ahol szétlopták a közlekedési céget, stb.

Például Dombóváron ilyen szedett-vedett buszokkal nyomják a srácok, nem nagyon van utastájékoztatás.

De Pécsen sem tökéletes minden - ezek baloldali vezetésű városok

betteg Kaposvár! Ott minden buszt le tudtak cserélni és minden járművön, megállóban minden ki van írva.

2020. okt. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%

Szerinted, egy város egyenlő vidékkel?

A közeli városban a helyi járatokon bemondás és kiírás is van, más járatokkal közös megálló előtt az átszállásra alkalmas járatszámokat is kiírják; az egyetemi épületcsoportok környékén mindezt angolul is. A városközpont területén levő megállókban elektronikus kijelzők mutatják azt, hogy egy-egy járat hány perc múlva érkezik.

A Volánbusz járatain bemondás nélküli kijelzők vannak. A menetrenedek.hu oldalon még térképen is nézhető, hol jár a busz.

Ez is vidék. És jónéhány más város is, ahol nincs az általad döbbenettel észlelt hiányosság.

Mit szólsz ahhoz, hogy én 40-50 évvel ezelőtt is el tudtam vezetni az autót olyan helyekre, ahol előtte még sosem jártam; még üzemanyagtöltő állomásokat is időben találtam? És vonaton, távolsági buszon, helyi járatokon is képes voltam utazni oda, ahova akartam, vagy ahova szükséges volt. Kénytelen voltam megoldani, mert nem lett volna módom a Gy.k.-n háborogni. Ez nem hivalkodás, más is ilyen ügyes volt. Sok-sok millió ember.

Ha helyesen tudod, hogy a helyiek a tudás birtokában vannak, miért nem alkalmaztad azt a megoldást, hogy megkérdezed tőlük? Vidéken, de abban a városban is, értenek és beszélnek magyarul.

2020. okt. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt minimum évtizedes adóssága mind a Volánbusznak , mind a MÁV-Startnak az, hogy megoldják a megállók hangbemondását, ez esélyegyenlőségi követelmény is volna , meg amúgy is egy minimumelvárás. De egyébként oda is csak mostanában jutottunk el, hogy egyáltalán a megallohelyek neve kikerüljön a legtöbb megállótáblára. Azelőtt tényleg totál homály volt, hogy hol jàr az ember: emlékszem, amikor még a rég elfeledett Térképcentrum weboldal település-skicceiről kellett kinyomozni, hol a francban van az Alsómundérvölgy, tsz-iroda. Azelőtt meg kérdeztél.
2020. okt. 16. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!